Chajzer znów zawstydził "prawdziwych patriotów”. Zebrał tysiące złotych pomocy dla Powstańców Warszawskich

Filip Chajzer zbiera pieniądze, które mają zostać przekazane najbardziej potrzebującym Powstańcom Warszawskich.
Filip Chajzer zbiera pieniądze, które mają zostać przekazane najbardziej potrzebującym Powstańcom Warszawskich. Fot. Marcin Stępień / AG
Filip Chajzer zbiera pieniądze dla najbardziej potrzebujących weteranów Powstania Warszawskiego. Już wypłacono 80 tysięcy złotych, ale wkrótce do Powstańców ma trafić jeszcze 220 tysięcy. "Prawdziwi patrioci” krzyczący na ulicy o chwale bohaterom powinni się zapaść pod ziemię ze wstydu.

Wielu żołnierzy AK, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim nie potrzebuje chwały, orderów i szumnych haseł. Potrzebują zwykłej pomocy materialnej, gdyż żyją na granicy ubóstwa. Właśnie z myślą o nich Filip Chajzer rozpoczął zbiórkę pieniędzy. Z tego, co opublikował dziś na Facebooku wynika, jeszcze w tym roku trafi do Powstańców około 300 tysięcy złotych.
Chajzer za swoja akcję został uhonorowany odznaczeniem przyznanym przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. A w sieci internauci drwią z "prawdziwych patriotów", którzy ograniczają się do głoszenia patriotycznych haseł, a miłość do ojczyzny i poszanowanie tradycji mają wypisane … na koszulkach i bluzach.
Dziennikarz znienawidzonej przez prawicę stacji telewizyjnej pokazał, że "pamięć o bohaterach” nie musi być niewiele znaczących hasłem. Chajzer pokazał, w jaki sposób można przywrócić godność tym, którzy kiedyś walczyli o wolność, a dziś często nie mają pieniędzy na lekarstwa i jedzenie.

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...