Dobra zmiana "tak", wypaczenia "nie". Krzysztof Ziemiec publikuje zaskakujący tekst w "Rzeczpospolitej"

Dobra zmiana "tak", wypaczenia "nie". Ziemiec publikuje zaskakujący tekst w "Rzeczpospolitej"
Dobra zmiana "tak", wypaczenia "nie". Ziemiec publikuje zaskakujący tekst w "Rzeczpospolitej" Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
"Dobra zmiana" hoduje koniunkturalistów. Gdyby to zdanie znalazło się w zwalczanej przez PiS "Gazecie Wyborczej", nikogo by nie zdziwiło. Ale to tytuł tekstu prowadzącego "Wiadomości" Krzysztofa Ziemca. Czyżby na naszych oczach zaczynała się wielka kłótnia w rodzinie? A może to po prostu próba ratowania wizerunku?

Ziemiec używa wobec "dobrej zmiany" słów, które w jego słowniku były dotąd zarezerwowane dla opozycji. Pisze o ostentacyjnym demonstrowaniu poszucia wyższości zwycięzców oraz o pysze. Ta miała nadejść zadziwiająco szybko. "Równie szybko pojawił się polityczny rewanżyzm" – czytamy w zapowiedzi tekstu weekendowego wydania "Plus Minus".
Krzysztof Ziemiec
Cały tekst w Plusie Minusie, weekendowym wydaniu „Rzeczpospolitej”

Nastąpił szturm ludzi związanych z władzą na lukratywne i wpływowe stanowiska (zjawisko tzw. Misiewiczów) – co gorsza wielu polityków rządzącej partii nie widzi nic w tym złego. Czy w ten sposób działać powinno ugrupowanie obiecujące realną zmianę, także etyczną? Czytaj więcej

Wciąż nie znamy całego artykułu Ziemca, ale internautom trudno jest uwierzyć w tak nagłą zmianę postawy wobec rządów PiS.
"Daj spokój panie Ziemiec! I tak Pan już swoją pracą dla #dobrazmiana i pisowskiej władzy bardzo się skompromitował" – piszą użytkownicy Twittera. "Nie wierzę, Pan Ziemiec się obudził" – komentują kolejni.
źródło: Rp.pl

Napisz do autora: krzysztof.majak@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...