Mają być niewiele tańsze od mieszkań na kredyt, ale samorządy w to idą. Mieszkania+ powstaną w kolejnym mieście

Ma być niewiele tańsze od mieszkania na kredyt, ale samorządy w to idą. Mieszkania+ powstaną w kolejnym mieście
Ma być niewiele tańsze od mieszkania na kredyt, ale samorządy w to idą. Mieszkania+ powstaną w kolejnym mieście Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Tradycyjnie będzie to dość daleko od centrum. 160 mieszkań w ramach rządowego programu ma powstać w Rzeszowie. Władze miasta podpisały właśnie list intencyjny z Bankiem Gospodarsstwa Krajowego na budowę tych lokali. Program nabiera rozpędu, choć wielu ekspertów pyta: kto na tym ma skorzystać: lokatorzy, czy deweloperzy?

Władze Rzeszowa liczą, że inwestycja ruszy z kopyta. Wskazały już działkę do programu, ma ona powierzchnię 1,4 ha i położona jest przy ul. Wandy Tarnowskiej na osiedlu Załęże. Ceny? Średni czynsz ma wynieść od 10 do 20 zł za metr kwadratowy, jeśli jest to mieszkanie na wynajem. Jeśli jest to opcja z możliwością wykupu mieszkania stawka czynszu rośnie, 12 - 24 zł za metr kw. I to wszystko bez uwzględnienia kosztów eksploatacji, czy mediów.

O wątpliwościach wokół tego programu pisaliśmy nieraz. Eksperci dokładnie przestudiowali pomysły rządu PiS i wyliczyli, że jest to propozycja minimalnie tańsza od mieszkania na kredyt, które nie jest na wynajem, a na własność. Wychodzi zatem, że miało być tanio, a będzie drogo.

Według rządu, propozycja skierowana jest właśnie do najmniej zarabiających oraz do rodzin wielodzietnych. Oni mają być preferowani w tym programie, choć prawo do ubiegania się o mieszkania na wynajem mają wszyscy obywatele.

źródło: wp.pl
Trwa ładowanie komentarzy...