Chutnik ostro odpowiada na atak "Wiadomości" na NGO-sy: Zamiast szukać spisków, idźcie do hospicjum zmieniać pieluchy

Sylwia Chutnik, pisarka i aktywistka, ostro krytykuje atak "Wiadomości" na organizacje pozarządowe.
Sylwia Chutnik, pisarka i aktywistka, ostro krytykuje atak "Wiadomości" na organizacje pozarządowe. fot. Roman Rogalski / Agencja Gazeta
Sylwia Chutnik, pisarka i działaczka społeczna, ostro skomentowała ostatnie ataki "Wiadomości" TVP na organizacje pozarządowe (NGO-sy). Sama jest prezeską Fundacji MaMa, która zajmuje się prawami kobiet. Chutnik nie zostawia na polityce "Wiadomości" suchej nitki.

Pisarka pokrótce wylicza na Facebooku swoje bogate doświadczenie w działalności organizacjach pozarządowych. – Wiem, jak wygląda praca społeczna w praktyce. Jak wyglądają finanse, składanie wniosków, rozliczanie ich. Ile się w organizacji zarabia, ile w praktyce pracuje – pisze Sylwia Chutnik.

Następnie prezeska Fundacji MaMa dodaje, że to miłe, gdy ktoś, komu się pomogło, dziękuje ze łzami w oczach, ale to rzadkie momenty. – Najczęściej nie ma żadnych podziękowań, fajerwerków i medali. Trzeba robić dalej i to bez większych nadziei - kontynuuje Chutnik.

Potem dodaje, że ludzie z organizacji pozarządowych dokładają swój czas, pieniądze i energię, by realnie zmieniać świat. Później przechodzi do ostrej krytyki "Wiadomości" w TVP przejętej przez Prawo i Sprawiedliwość. – Dlatego żaden kolejny materiał "Wiadomości" czy innych głosicieli "prawdy" (wziętej głównie z d*py) nie zmieni naszego nastawienia – pisze Chutnik.


Prezeska Fundacji MaMa zapowiada, że działaczki i działacze nie przestaną pomagać z powodu materiałów "Wiadomości". – Będziemy dalej robić swoje - pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują.Możecie ujadać, szykanować, insynuować powiązania, żydowskie majątki i złote pociągi trzymane w kryjówkach – pisze Chutnik. – Dobra zmiano, ogarnij się – kończy.
Trwa ładowanie komentarzy...