PiS bojkotuje upamiętnienie ofiar katastrofy w Smoleńsku. Oto dowód, że tu wcale nie chodzi o pamięć

PiS bojkotuje tablicę smoleńską w Bolesławcu. Na zdjęciu projekt pomnika.
PiS bojkotuje tablicę smoleńską w Bolesławcu. Na zdjęciu projekt pomnika. fot. Komitet Społeczny Budowy Tablicy Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Bolesławcu
W Bolesławcu odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca ofiary katastrofy w Smoleńsku. Działacze Prawa i Sprawiedliwości bojkotują jednak uroczystość, ponieważ nie są zadowoleni z lokalizacji pomnika.

W uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej w Bolesławcu nie wezmą udziału przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Partii Jarosława Kaczyńskiego nie przypadła do gustu lokalizacja pomnika i patron ulicy, przy którym stanie.

PiS torpedował przedsięwzięcie od początku i dlatego tablicy nie odsłonięto w rocznicę 10 kwietnia. Zarzewiem sporu jest ulica Bolesława Kubika. Pierwszy powojenny burmistrz miasta uważany jest przez PiS za oficera UB. Tej teorii zaprzecza jednak IPN.

Tablica powstaje z inicjatywy Eugeniusza Jabłońskiego, radnego z Forum Samorządowego. Komitet budowy pomnika środki zbierał od grudnia ubiegłego roku.

źródło: Istotne.pl
Trwa ładowanie komentarzy...