Facebook zablokował konto Miriam Shaded. Bo publikowała seksualne groźby, jakie dostawała

30-dniowa blokada konta na Facebooku - kara dla Miriam Shaded za publikację gróźb pod swoim adresem.
30-dniowa blokada konta na Facebooku - kara dla Miriam Shaded za publikację gróźb pod swoim adresem. Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Prezes fundacji Estera stała się celem ataków pewnego mężczyzny. Wysyłał jej wiadomości, w których jej groził. Kilka z nich mogli przeczytać użytkownicy Facebooka. Portal zareagował w doś osobliwy sposób – blokując działaczce konto.

"K***wo jedna jak Cię tylko dorwę to będzie twoja d**a biedna”, "Wkrótce zrobię z ciebie większą dz...ę niż teraz jesteś i każdy będzie mógł ci r...ć i l...a za darmo" – takie słowa na swój temat czytała Shaded, a ujawniając je i dane autora naraziła się Facebookowi. Przez kolejne 30 dni nie skorzysta z medium. "Wielokrotnie publikowałaś niedozwolone treści. Zapoznaj się ze Standardami Społeczności, aby dowiedzieć się jakie typy postów są dozwolone" – brzmi wyjaśnienie.
– To skandal! – mówi w rozmowie z wp.pl Shaded. – Przez te działania nie mam żadnego kontaktu z osobami, które piszą do mnie z zagranicy. To było jedno z podstawowych narzędzi mojej pracy. Moja praca została więc kompletnie sparaliżowana – dodaje.

Mężczyzna, który pisał do prezes Estery, jak wywnioskowała, jest muzułmaninem. Kiedy nagłośniła sprawę, przekonywał, że to nie on za nimi stoi, ale ktoś, kto włamał się na jego konto. Shaded nie wierzy w taką wersję i podjęła już odpowiednie kroki prawne.

źródło: wp.pl

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...