"Czułem od niej coś wyjątkowego. Nie odpuszczę!". Poruszająca akcja Łukasza Jakóbiaka dla samotnej matki w potrzebie

Postanowił pomóc kobiecie i zbiera dla niej pieniądze. Już ma ponad połowę potrzebnej kwoty.
Postanowił pomóc kobiecie i zbiera dla niej pieniądze. Już ma ponad połowę potrzebnej kwoty. pomagam.pl / Łukasz Jakóbiak
Kilkanaście tysięcy złotych w zaledwie kilka godzin uzbierał dla potrzebującej samotnej matki youtuber Łukasz Jakóbiak znany z kanału 20m2. Wszystko dzięki spontanicznemu i przejmującemu apelowi, który stworzył tuż po spotkaniu kobiety na ulicy.

Spotkał ją na placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Stała z puszką po kawie, bezradna, zagubiona. Nikogo nie zaczepiała, nie nagabywał, o nic nie prosiła. Stała. Gdy po 90 minutach zobaczył ją ponownie, podszedł i zapytał, jak można jej pomóc. Później stworzył szybko ten apel:
Od słowa do słowa dowiedział się, że mieszka z synem, pracuje w firmie sprzątającej i nawet zarabia na czarno jakieś pieniądze, ale 80 proc. tej kwoty musi przeznaczyć na wynajem mieszkania. Nie może zmienić pracy, nie może mieć umowy o pracę i świadczeń, bo wówczas komornik będzie miał podstawę, by zając jej dochody. A komornika sprowadził jej na głowę ojciec dziecka, który... nie płaci alimentów na syna.

– Wierzę tej kobiecie bardzo – pisze Łukasz Jakóbiak na Facebooku i wzywa swoich fanów, do pomocy. Zorganizował już zbiórkę pieniędzy. 15 tys. potrzeba na spłatę długu a drugie tyle na poprawę losu kobiety w potrzebie. Na razie zebrano ponad 17 tys. złotych.
Trwa ładowanie komentarzy...