Wreszcie ktoś przekłuje balon bredni. Tomasz Sekielski nakręci serial "Teoria spisku", na pierwszy ogień śmierć Leppera

Tomasz Sekielski przetnie teorie spiskowe na temat śmierci Andrzeja Leppera? Poświęci temu pierwszy odcinek swojego serialu.
Tomasz Sekielski przetnie teorie spiskowe na temat śmierci Andrzeja Leppera? Poświęci temu pierwszy odcinek swojego serialu. Fot. Franciszek Mazur / Małgorzata Kujawka / AG
Internet żywi się teoriami spiskowymi, ale sięgają po nie także dziennikarze, publicyści i politycy. Wojciech Sumliński, znany ze splagiatowania fragmentów książki o Bronisławie Komorowskim, właśnie wydał książkę o śmierci Andrzeja Leppera, która daje drugie życie plotkom, jakie wybuchły po śmierci polityka. Z odsieczą idzie Tomasz Sekielski, który tworzy serial demaskujący tę i inne teorie spiskowe.

O Wojciechu Sumlińskim głośno było w kampanii prezydenckiej, bo jego książka "Niebezpieczne związku Bronisława Komorowskiego" stała się jedną z cegieł, którymi okładano kandydata PO. Później głośno zrobiło się o nim, bo okazało się, że bestseller jest zlepkiem fragmentów cudzych książek i artykułów, łącznie ze szkolną rozprawką jego córki.

Teraz Sumliński jak gdyby nigdy nic wraca z kolejną sensacyjną książką, tym razem o śmierci Andrzeja Leppera. Już po śmierci byłego wicepremiera prawicowi internauci, ale też politycy i media, przekonywali, że to nie samobójstwo, tylko zabójstwo. Wyjątkowo szkodliwy dla publicznego postrzegania sprawy był też film Patryka Vegi "Służby specjalne" (recenzowaliśmy go tutaj).

O ile jednak z reguły takie karkołomne teorie pozostawały bez odpowiedzi, były zbywane machnięciem ręki i wzruszeniem ramion, wreszcie zaczyna się na nie odpowiadać. Albo kpiąc, jak zrobił to Stephen Colbert, albo na poważnie, jak wkrótce zrobi to Tomasz Sekielski. Dziennikarz właśnie pracuje nad serialem "Teoria Spisku" – podaje serwis wirtualnemedia.pl. I to właśnie śmiercią byłego lidera Samoobrony zajmie się w pierwszym odcinku. Niestety na premierę w FokusTV i NOVA TV będziemy musieli poczekać do wiosny.

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...