Ks. Kneblewski: Żyjesz bez ślubu? Sprzyja ci diabeł. Dajesz na WOŚP? Wspierasz dzieło szatana!

Ks. Roman Kneblewski z Bydgoszczy uważa, że szczęśliwym parom bez ślubu pomaga szatan.
Ks. Roman Kneblewski z Bydgoszczy uważa, że szczęśliwym parom bez ślubu pomaga szatan. Fot. YouTube.com/Tuba Cordis
W kazaniu pt. "Szatańskie miłosierdzie" ks. Kneblewski nie pozostawił wątpliwości co myśli o związkach na "kocią łapę" i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Według duchownego, w oba zjawiska aktywnie zaangażowane są ciemne moce.

Ksiądz Roman Kneblewski, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy ostro skrytykował pary żyjące bez ślubu, oraz osoby wspierające Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W obu przypadkach, zdaniem duchownego, najwięcej korzyści otrzymuje szatan.
– Nieraz się słyszy, że są małżeństwa, które ślubowały w kościele, a (...) kłócą się, a są związki pozasakramentalne, w których żyje się im wspaniale i wszystko im się układa. Dlaczego? – pyta ksiądz i od razu udziela odpowiedzi.

Według ks. Kneblewskiego "diabeł już ich ma na pasku i oni kroczą drogą prosto do piekła". Z tego powodu szatan już im nie przeszkadza, zamiast tego tworzy im "najbardziej komfortowe warunki do grzechu, żeby się nie rozmyślili i nie przestali grzeszyć". Ksiądz odniósł się także do WOŚP.

– Diabeł urządza wielkie akcje pod hasłem miłości bliźniego. Najpierw jest wielka akcja dobroczynna, a potem róbta, co chceta, narkotyzujtą się, taplajta się w błocie, cudzołóżta, a najlepiej się jeszcze pozabijajta. Na to nie wolno dać się nabierać – przekonuje w nagraniu.


Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy udziela się m.in na portalu PolskaNiepodległa.pl oraz na YouTube. Bronił m. in. kontrowersyjnego ks. Jacka Międlara, związanego z ONR.

Ks. Roman Kneblewski był też ważnym głosem w debacie filmie "Ida". Twórców historii proponował nagrodzić "batogami, pędząc z Polski dziadostwo w smole i w pierzu". Duchowny chwalił się w jednej z homilii swoją wizytą na Węgrzech i dziękował Bogu, że "nasi bracia Węgrzy dzielnie odparli atak najeźdźców" - w ten sposób opisał marsz uchodźców.

Napisz do autora: mateusz.albin@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...