Festiwalowe lato zaczyna się w grudniu – karnet na OWF już możesz położyć pod choinką

Fot. Unsplash.com / CC0
Grudzień to wyjątkowy czas. Miesiąc, w którym nawet najzacieklejszy przeciwnik świąteczno-zimowej aury gdzieś na dnie swojego ciepłolubnego serca odnajdzie kilka pozytywów. Dla jednych będzie to obietnica odnalezienia pod choinką zasłużonych prezentów. Z kolei dla mniej przezornych, którzy nie zdążyli nabić sobie wystarczającej liczby punktów za grzeczność – fakt, że do lata będzie już od tej pory bliżej niż dalej. Oczywiście koniec końców, nawet oni pewnie nie obejdą się prezentowym smakiem, bo rózgi, z niewiadomych przyczyn, są dzisiaj produktem deficytowym. Zamiast więc kompletować suche gałązki, samodzielnie postawcie na prezent motywacyjny – łączony karnet na Orange Warsaw Festival i Open'er Festival Powered by Orange.

Data Orange Warsaw Festival 2017 jest już znana. Największe muzyczne gwiazdy do stolicy zjadą 2 i 3 czerwca. Przyszłoroczna edycja będzie jubileuszową – dziesiątą. Można mieć więc podejrzenie graniczące z pewnością, że organizatorzy postarają się zapewnić epicki line-up. Dwie przesłanki ku temu już mamy – pierwsze pozycje na liście gości zajęli bowiem Imagine Dragons i Justice.

Oba zespoły to festiwalowi wyjadacze, ale z kompletnie innych muzycznych światów, co akurat nikogo nie powinno dziwić. Ścieżki skojarzeń, jakimi podążają twórcy OWF-owych line-upów, od kilku lat są o tyle niebadane, co genialne. Dość przypomnieć rok ubiegły, kiedy na scenie pojawiła się Lana del Rey. Eteryczna pieśniarka, w zwiewnej sukieneczce i wianku na głowie od pierwszych, utrzymanych w klimacie indie-electro, taktów swoich przebojów skutecznie zahipnotyzowała 50-tysięczny tłum. Ten sam, który parę godzin później wydawał dzikie okrzyki radości na widok wytatuowanego od stóp do głów, pół nagiego Ninji z Die Antwoord.

Po edycji A.D. 2017 można spodziewać się podobnie skrajnych emocji. Imagine Dragons to formacja, której charakterystyczne, skandowane w rytm uderzeń w bębny refreny kojarzą wszyscy. Nie, nie tylko wszyscy festiwalowicze – jeśli twierdzicie, że nigdy nie nuciliście pod nosem„Radioactive”, to prawdopodobnie po prostu nie znacie tytułu tej piosenki:
Justice to z kolei dwóch Francuzów, którzy z uporem maniaka nie dają się zaszufladkować. Teoretycznie tworzą tzw. muzykę taneczną, ale elementy, jakie Gaspard Auge i Xavier de Rosnay ze sobą zestawiają, najczęściej pochodzą z zupełnie przeciwstawnych muzycznych światów. Pewne jest jednak, że mieszankę techno, popu, electro, R & B, funku i metalu zaprezentują na OWF w niezwykle atrakcyjnej wizualnie formie, która stała się wizytówką ich koncertów.
Wracając do kwestii prezentów – bilety na OWF są już dostępne. Specjalny pakiet łączony na Orange Warsaw Festival i Open’er Festival Powered by Orange można zakupić w cenie 866 zł. Jeśli jesteście klientami Orange, bilety dostaniecie dodatkowo z 15-proc. zniżką. Jeśli więc macie wśród rodziny lub znajomych muzycznych fanatyków, którzy w grudniu zaczynają odliczanie do czerwca, nie szukajcie innych prezentów. Taki podarek gwarantuje, że przez kolejny rok będą najgrzeczniejsi – przynajmniej dla was.
Trwa ładowanie komentarzy...