"Dla mnie jest Pan bohaterem jednej z moich ulubionych piosenek". Owsiak pięknie pisze do Dudy, ale wbija jedną szpilę

"Dla mnie jest Pan bohaterem jednej z moich ulubionych piosenek". Owsiak pisze do Dudy w sprawie nocnych podpisów ustaw
"Dla mnie jest Pan bohaterem jednej z moich ulubionych piosenek". Owsiak pisze do Dudy w sprawie nocnych podpisów ustaw Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Jerzy Owsiak po raz kolejny udowadnia, że łączy w sobie dwie sprzeczności: i niesamowity luz, i wielką klasę. "Jurek, jesteś przykładem, że można oddzielić emocje od tego, co ważne", "Jurek, lepiej tego napisać nie mogłeś!" – w ten sposób internauci reagują na to, co szef WOŚP napisał w podziękowaniu za dar przekazany przez parę prezydencką.

Parę dni temu Agata i Andrzej Dudowie ogłosili, że tak jak rok temu, tak i teraz wesprą Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oboje przekazali dary, które zostaną zlicytowane, a dochód licytacji będzie przekazany na rzecz Fundacji kierowanej przez Owsiaka. Biorąc pod uwagę, ujmując to delikatnie, niechętny stosunek środowiska politycznego prezydenta oraz biskupów do WOŚP, ten gest jest znaczący. I Jurek Owsiak nie pozostawił go bez odpowiedzi.
Szef WOŚP spieszy z podziękowaniami wobec głowy państwa i jego żony. Przy okazji stwierdza, że pan Andrzej Duda ze względu na tryb życia kojarzy mu się z pewną piosenką.
Jerzy Owsiak
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dyrektor Biura Prasowego Pańskiej Kancelarii zdobył się na pogodny komentarz związany z przekazaniem Państwa darów. Podtrzymując tę narrację przyznam Panu, że dla mnie jest Pan bohaterem jednej z moich ulubionych piosenek, wykonywanej przez naszych przyjaciół z zespołu Enej – „Nocą, kiedy wszyscy śpią, ja nie śpię…”. Tak głównie kojarzę Pana pracę, która - tak jak u mnie - nie ma trybu ośmiogodzinnego.

Następnie Owsiak opisuje historię blisko 70-letniej kobiety, która ma dorosłego syna z Zespołem Downa. "Przecież właśnie o te dzieci przedstawiciele Pańskiego środowiska ideowego chcą jeszcze bardziej niż do tej pory zadbać" – zaznacza Owsiak. 30-latek jest podopiecznym ośrodka prowadzonego przez organizację katolicką. Od lat ta organizacja cierpi na brak funduszy, aby w ogóle funkcjonować, a matka obawia się o los syna, kiedy jej zabraknie. I to ona poprosiła Owsiaka, aby wspomnieć o tym problemie podczas 25. Finału WOŚP. No i Owsiak wspomina, apelując przy tym do prezydenta o rozwagę, gdy przyjdzie mu decydować w sprawie ustawy o organizacjach pozarządowych.
Jerzy Owsiak
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Tak sobie bowiem myślę, że właśnie organizacje pozarządowe i pomocowe, ludzie dobrej woli, wolontariusze, w tych sprawach robią najwięcej. Nie tylko uzupełniając państwo, ale często wręcz je zastępując. Tak, jak ma to miejsce w przypadku naszej Fundacji, organizacje społeczne pewne ważne problemy rozwiązują, nie czekając, aż zabierze się do tego Państwo. Jeśli więc nocą zobaczy Pan na swoim biurku nową ustawę związaną z organizacjami pozarządowymi, już teraz proszę, a wręcz zaklinam – niech się Pan nad tym pochyli, przeczyta, jeszcze raz przeczyta, naradzi się z Małżonką i pomyśli o tym, że dziś globalne korzyści dla Polski z działań organizacji pozarządowych są bezsprzeczne, a przykład WOŚP udowadnia też, że ludzka siła w pomaganiu jest siłą ogromną.

Środowisko PiS raczej dystansuje się od Jurka Owsiaka. Posłanka Krystyna Pawłowicz już parę lat temu mówiła, że katolicy na WOŚP dawać nie powinni. Rok temu poseł Stanisław Pięta groził funkcjonariuszom publicznym, którzy zaangażują się w Finał Orkiestry. Ale w styczniu przekonał się, że takie ataki tylko Owsiaka i jego fundację wzmacniają.

W tym roku Agata Duda podarowała Orkiestrze słynne zdjęcie ze swego spotkania z biskupami, czym pokazała dystans do siebie. Andrzej Duda z kolei sprezentował WOŚP eleganckie spinki do mankietów.
Rok temu Andrzej Duda przekazał na Orkiestrę swoje narty. I choć ten gest można uznać za odważny, i rok temu, i teraz większość internautów jest dla pary prezydenckiej bezlitosna. "Próbują zachować twarz, którą dawno stracili. To tylko pusty gest z ich strony" – napisała np. pani Krystyna na profilu Jurka Owsiaka.
Trwa ładowanie komentarzy...