Były pilot wojskowy przekonuje mundurowych, że nie mają obowiązku bronić władzy. "Konstytucja ich już nie chroni"

Były pilot jest zdania, że mundurowi chroniąc władzę łamiącą Konstytucję stają po stronie bezprawia.
Były pilot jest zdania, że mundurowi chroniąc władzę łamiącą Konstytucję stają po stronie bezprawia. fot. facebook.com/leszek.lubanski.7
Leszek Lubański to były pilot wojskowy w 49. Pułku Śmigłowców Bojowych. Zastrzega, że nie jest prawnikiem, ale dzieli się na Facebooku swoim rozumieniem obecnej sytuacji prawnej w Polsce. Jego zdaniem mundurowi (policja, wojsko itd.) nie muszą już bronić prezydenta, rządu i większości parlamentarnej, bo rządzący zanegowali Konstytucję.

Zdaniem Lubańskiego władza odrzuciła Konstytucję, więc nie ma prawa żądać od obywateli, by jej przestrzegali. Były pilot tłumaczy, że dotyczy to również przedstawicieli służb mundurowych, np. żołnierzy i policji, którzy nie muszą już chronić prezydenta, rządu i partii rządzącej, bo zanegowali oni Konstytucję, przez co prawo nie obowiązuje już nikogo.

"Poprzez ochronę rządzących, służby mundurowe swoimi działaniami opowiadają się po jednej ze stron tego sporu. Przypomnę, że służby przysięgały bronić Konstytucji, a tym samym nie wolno im zajmować pozycji po stronie niszczącej polskie prawo, po stronie ludzi niszczących ład prawny, deptających podmiot ich przysięgi" - pisze Lubański, który kończy przypomnieniem, że to jego osobista opinia, bo nie jest prawnikiem, ale tak rozumie prawo.
źródło: polityczek.pl
Trwa ładowanie komentarzy...