Była Wigilia pod Sejmem, będzie świąteczny koncert. Polacy cały czas wspierają protestujących posłów opozycji

24 grudnia na wieczerzę przed sejmem, stawiło się ok 500 osób
24 grudnia na wieczerzę przed sejmem, stawiło się ok 500 osób Fot.Twitter/Mikołaj Wróbelek
Na wieczerzę wigilijną, na którą ludzie skrzykiwali się na Facebooku, dotarło ok. 500 osób. Była choinka, świąteczne potrawy, opłatek, życzenia i wspólne, spontaniczne śpiewanie kolęd. Teraz kolędy zagrane zostaną profesjonalnie. W środę wieczorem koncert przed sSejmem da kwartet smyczkowy KROLL QUARTET.

"To właśnie tutaj, w Sejmie i pod Sejmem, rodzi się znów SOLIDARNOŚĆ. Od 16 grudnia w sali plenarnej posłowie opozycji czekają na powrót Marszałka Sejmu i dokończenie posiedzenia, na którym miano m.in. uchwalić ustawę budżetową. Spędzili w sejmie Święta i zamierzają tam pozostać aż do 11 stycznia" – nawołują na Facebooku organizatorzy wydarzenia.

Koncert rozpocznie się w środę o 19.30 przed Sejmem. W programie znajdą się, kolędy i utwory muzyki klasycznej. Każdy kto przyjdzie, będzie mógł też dać występ solowy.

Przed Sejmem cały czas tkwią osoby wspierające posłów protestujących na sali plenarnej. W Wigilię odbyła się tam wieczerza wigilijna.

Do udziału w imprezie zgłaszają się już nowi uczestnicy. Pojawi się np. chór.

Protest posłów opozycji przeciwko nieprawidłowym ich zdaniem decyzjom marszałka Kuchcińskiego rozpoczął się 16 grudnia i zgodnie z zapowiedziami ma potrwać co najmniej do 11 stycznia, kiedy będzie miało miejsce kolejne posiedzenie Sejmu.

Napisz do autora:przemyslaw.penconek@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...