Nigdy nie wiesz, co zrobić z pustą plastikową butelką? To niewielkie urządzenie rozwiąże ten problem

Plastikowe butelki zwykle pogniecione trafiają na śmietnik. A można z nich jeszcze zrobić użytek
Plastikowe butelki zwykle pogniecione trafiają na śmietnik. A można z nich jeszcze zrobić użytek Fot. Mateusz Skwarczek/Agencja Gazeta
Gnieciesz i wyrzucasz plastikowe butelki po napojach? Bez sensu! Jest przynajmniej kilka zastosowań tego odpadu. Niedawno małe ręczne urządzonko podbiło Kickstartera i jego twórcy zebrali ponad 350 tysięcy funtów!

Zbieranie nakrętek z butelek po napojach, to niezły sposób na wspieranie różnego rodzaju akcji charytatywnych związanych z chorymi dziećmi. Każdy z was to zna lub przynajmniej o tym słyszał. Pojemniki na nakrętki spotkamy w prawie każdym biurze czy szkole, ba nawet przy wielu osiedlowych śmietnikach.

No i pięknie, tylko co zrobić zresztą butelki? Zwykle, zgnieciona trafia do kosza na odpady plastikowe. Ale okazuje się, że jest całkiem niezła metoda na jej wykorzystanie.

Otóż łatwym sposobem, przy użyciu ręcznego narzędzia, można zamienić pustą butlę zamienić w... sznurek. Jest on termokurczliwy i ma co najmniej kilka zastosowań. Może pełnić rolę linki holowniczej, ogrodowej czy ozdobnej zasłony. No i to świetny sposób na oszczędność miejsca.

Pomysł nie jest nowy, może więc macie jakieś swoje pomysły na stare plastikowe butelki? Napiszcie w komentarzach.
Trwa ładowanie komentarzy...