Andrzej Duda i Beata Kempa wzięli udział w pogrzebie Łukasza Urbana. Odczytano także list od premier Beaty Szydło

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach pogrzebowych Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki i ofiary zamachu w Berlinie.
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach pogrzebowych Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki i ofiary zamachu w Berlinie. Fot. Cezary Aszkielowicz/ Agencja Gazeta
Tak jak zapowiadał, prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach pogrzebowych zamordowanego w Berlinie kierowcy ciężarówki, Łukasza Urbana. Prezydentowi towarzyszyła Beata Kempa. Wśród żałobników byli także posłowie i politycy PiS, wojewoda zachodniopomorski oraz przedstawiciel Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Polsce.

Andrzej Duda będzie uczestniczył w uroczystościach nie jako prezydent, tylko jako ktoś, kto chciałby przekazać kondolencje i wyrazy współczucia – tłumaczył Marek Magierowski. Będzie to wyraz szacunku dla Łukasza Urbana, który w oczach wielu Polaków jest osobą dzielną – dodaje rzecznik Prezydenta.

Prezydent dotrzymał słowa i pojawił się w kościele w Baniach, na uroczystościach pogrzebowych. Towarzyszyła mu Beata Kempa, która odczytała list od premier Beaty Szydło: " Polacy padali już ofiarami ataków terrorystycznych dokonywanych przez fundamentalistów islamskich, ale tragedia, do której doszło w Berlinie, jest wyjątkowa, jeśli chodzi o bezwzględność i okrucieństwo sprawcy. Wyrażając żal z powodu tak wielkiej tragedii, pragnę przekazać rodzinie i przyjaciołom Łukasza Urbana wyrazy głębokiego współczucia".

Łukasz Urban zginął w Berlinie, zabity przez terrorystę. Sekcja zwłok wykazała, że został kilkukrotnie pchnięty nożem a następnie zastrzelony przez mężczyznę, który później jego ciężarówką masakrował tłum na jednym z berlińskich targowisk. Jedna z pierwszych wersji wydarzeń mówiła, że Łukasz Urban próbował zapobiec tragedii i zatrzymać auto, wtedy też miał zginąć. Według ostatnich doniesień pojazd został zatrzymany przez komputer pokładowy zamontowany na pokładzie pojazdu.


źródło: TVP Info
Trwa ładowanie komentarzy...