"Najważniejsza" z prognoz na 2017 rok. Antoni Macierewicz zapowiada, że poznamy prawdę o Smoleńsku

Rok 2017 z pewnością przyniesie rozwikłanie "straszliwej tajemnicy"
Rok 2017 z pewnością przyniesie rozwikłanie "straszliwej tajemnicy" Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jednych martwi wzrost gospodarczy w Polsce, drogi frank czy notowania ropy naftowej. Inni patrzą na nadchodzące premiery filmowe. Szef MON, Antoni Macierewicz ma swój świat i krąg zainteresowań. W cotygodniowym felietonie „Głos Polski” na antenie Radia Maryja i TV Trwam oświadczył, że nowy rok przyniesie definitywne wyjaśnienie "tajemnicy Smoleńskiej".

Macierewicz odniósł się do niedawnej konferencji prezydenta Rosji Władimira Putina na temat tragedii Tu-154M. Podczas niej prezydent zasugerował, że w kabinie tupolewa były naciski na pilotów w sprawie lądowania. Potwierdził też, że Rosjanie nie oddadzą wraku dopóki trwa śledztwo.
Antoni Macierewicz
wypowiedź dla TV Trwam

Wydaje się, że pan prezydent Putin przeraził się tym, że może dojść do działań ze strony prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przeraził się tym, że badanie realizowane podczas sekcji zwłok może ujawnić dowody wskazujące na to, kto naprawdę był sprawcą tej straszliwej tragedii. Przeraził się pracą Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która coraz bliżej jest prawdy pokazującej, jak rzeczywiście doszło do dramatu smoleńskiego. Czytaj więcej

Dodał, że Władimir Putin za wszelką cenę próbuje narzucić całej opinii w Polsce jak i na świecie swoją wersję wydarzeń. Tę oskarżającą prezydenta Kaczyńskiego oraz polskich pilotów o dojście do katastrofy smoleńskiej. Następnie Antoni Macierewicz podsumował toczące się prace ekshumacyjne i dochodzeniowe. Z czego miało wynikać, że prawda o katastrofie smoleńskiej jest już bliska odkrycia.

– Rosja ma dowody na to, co naprawdę zdarzyło się i kto naprawdę jest odpowiedzialny za tę tragedię. Czy to jest optymistyczna wiadomość? Można powiedzieć, że w pewnym sensie straszna, ale też sprawiająca, iż możemy dzisiaj wskazać: rok 2017 z pewnością przyniesie rozwikłanie tej straszliwej tajemnicy - stwierdził Macierewicz.
Źródło: TV Trwam
Trwa ładowanie komentarzy...