"Spodziewam się uniewinnienia Adama Z.". Sensacyjna opinia ws. procesu oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman

Pierwszy dzien procesu Adama Z. oskarzonego o zabojstwo Ewy Tylman.
Pierwszy dzien procesu Adama Z. oskarzonego o zabojstwo Ewy Tylman. Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
"Poszlaki ws. zabójstwa Ewy Tylman układają się w logiczną całość tylko w wyobraźni prokuratury" - powiedział w RMF FM mec. Jacek Kondracki. W rozmowie z Marcinem Zaborskim prawnik dodał także, że pierwsza rozprawa pokazała, iż działania policji są "dramatycznie bezczelne".

Mec. Jacek Kondracki rozmawiał z Marcinem Zaborskim na temat procesu ws. zabójstwa Ewy Tylman. Według prawnika prokuratura akt oskarżenia skierowała pod przymusem społecznym.
Umorzenie postępowania oznaczałoby negatywną ocenę i oskarżenia o układy i nieróbstwo. Dodał też, że działania policji uważa za bezczelne.

"Dla mnie ta sprawa działania policjantów jest całkowicie zrozumiała: oni wiedzieli od początku, że jeżeli nie wymuszą na podejrzanym przyznania się, to mają złą sprawczość" - powiedział Kondracki. Jego zdaniem sąd jest w trudnej sytuacji, ponieważ każdego dnia może być wszczęte postępowanie przeciwko policjantom. Mecenas podkreślił, że jego zdaniem najprawdopodobniej dojdzie do uniewinnienia Adama Z.

Przypomnijmy, że Ewa Tylman zaginęła wracając ze spotkania integracyjnego pracowników drogerii. Na ostatnim zdjęciu z monitoringu widać ją razem z kolegą, który ją odprowadzał na moście św. Rocha. Za nimi idzie niezidentyfikowana postać. Zaginięciem oprócz policji zajmował się znany zespół detektywa Rutkowskiego . Okazało się, że została zamordowana. Prokuratura winą za śmierć dziewczyny obarcza Adama Z., kolegę z pracy Ewy.


źródło: RMF24

Napisz do autora: mateusz.albin@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...