Reforma edukacji wisi na włosku Agaty Dudy. Czy Pierwszej Damie uda się wpłynąć na męża, żeby zawetował ustawę?

Czy Agata Duda wpłynie na męża, żeby zawetował ustawę?
Czy Agata Duda wpłynie na męża, żeby zawetował ustawę? Fot. Łukasz Krajewski/Agencja Gazeta
Prezydent już wcześniej mówił, że reformę edukacji trzeba gruntownie przygotować. Może to oznaczać, że przygotowuje sobie grunt do tego, żeby zawetować ustawę lub skierować ją do Trybunału Konstytucyjnego. W mediach spekuluje się, że w tym przypadku Agata Duda zdecydowała się wpłynąć na męża, żeby nie zgadzał się na zmiany w systemie edukacji.

O tym, że Agata Duda, z zawodu nauczycielka języka niemieckiego, będzie starała się wpłynąć na męża w sprawie reformy, donosi portal Fakt24.pl. Powołuje się na niewymienionego z nazwiska polityka Prawa i Sprawiedliwości, który miał powiedzieć dziennikarzowi, że politycy tej partii boją się, iż prezydent zawetuje ustawę. Ich zdaniem pani prezydentowa jest przeciwniczką reformy w obecnej postaci i będzie próbowała do niej nie dopuścić.

Prezydent ma twardy orzech do zgryzienia. Z jednej strony podpisuje niemal wszystkie ustawy podsuwane mu przez Sejm, z drugiej ma żonę nauczycielkę, która (jeśli wierzyć doniesieniom Fakt24.pl) jest przeciwna reformie. Agata Duda może przejść do historii jako ta, która obaliła jedną z kluczowych reform Prawa i Sprawiedliwości.

O tym, że nie boi się prezesa PiS, żona Andrzeja Dudy przekonywała jeszcze w trakcie kampanii wyborczej. – Z całym szacunkiem, panie prezesie, ja się pana nie boję – mówiła podczas konwencji wyborczej przyszła Pierwsza Dama. Dziś oboje z mężem mają szansę udowodnić, że to nie były tylko puste słowa.


źródło: Fakt24.pl
Trwa ładowanie komentarzy...