"Nie ma żadnych Magdalenek”. Redaktorzy prawicowych dzienników spotkali się z marszałkiem Kuchcińskim

Krzysztof Skowroński i  Tomasz Terlikowski spotkali się dziś prywatnie na terenie Sejmu z marszałkiem Markiem Kuchcińskim.
Krzysztof Skowroński i Tomasz Terlikowski spotkali się dziś prywatnie na terenie Sejmu z marszałkiem Markiem Kuchcińskim. Fot: Agata Grzybowska, Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Dziś na terenie Sejmu doszło do spotkania Marka Kuchcińskiego z przedstawicielami mediów. Redaktorzy którzy wzięli udział w rozmowie reprezentowali Telewizję Republika i tygodnik „Do Rzeczy”. Zabrakło przedstawicieli mediów określanych przez PiS jako wrogie i niepatriotyczne.

Ekipie "Gazety Wyborczej” udało się namówić na krótką rozmowę Tomasza Terlikowskiego z TV Republika i Krzysztofa Skowrońskiego, prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Obaj zapewniali, że nie omawiano na spotkaniu kwestii ważnych dla całego środowiska dziennikarskiego.– Było to spotkanie prywatne. To nie było spotkanie na temat sytuacji dziennikarzy w sejmie – zapewniał Tomasz Terlikowski. Czego zatem dotyczyło? Tego już nie wyjawił. Wiadomo tylko, że wzięli w nim udział redaktorzy naczelni mediów związanych z obozem Prawa i Sprawiedliwości. Skowroński też nie wyjawił, co było omawiane na spotkaniu. Zapewnił jednak przy okazji, że jego celem jest to, żeby wszyscy dziennikarze na terenie parlamentu mieli takie same prawa. – Nie ma żadnych Magdalenek w tym wypadku – powiedział Skowroński.

I choć trudno uwierzyć w zapewnienia o prywatnym charakterze, to na razie trudno liczyć na to, że szybko poznamy prawdę. Marszałek Marek Kuchciński miał do 6 stycznia przedstawić propozycję nowego regulaminu pracy dziennikarzy na terenie Sejmu. Na razie nic nie wskazuje na to, żeby spełnił obietnicę, Krzysztof Skowroński nie pozostawił tu żadnych złudzeń. – Pytałem kiedy wszystko wróci do normalności, marszałek powiedział, że to się właściwie nie dzieje – wyjawił prezes SDP.

źródło: "Gazeta Wyborcza"
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...