PiS osiągnął swój cel. Właśnie udało im się na dobre skłócić Platformę z Nowoczesną. "Petru wymiękł"

PiS osiągnął swój cel. Właśnie udało im się na dobre skłócić Platformę z Nowoczesną
PiS osiągnął swój cel. Właśnie udało im się na dobre skłócić Platformę z Nowoczesną Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Trwający od połowy grudnia parlamentarny kryzys należy jakoś rozwiązać. To absolutnie nie ulega wątpliwości. Ryszard Petru zabrał się jednak za to rozwiązywanie w taki sposób, że i tak wątła nić porozumienia po stronie opozycji chyba właśnie pękła na dobre.

Politycy PO nie kryją wściekłości z powodu tego, co robi Nowoczesna. Z kolei działacze partii Ryszarda Petru są dumni ze swoich dokonań. Jak mówią "Platformersi" – Petru "wymiękł". Komentarz ten dotyczył niespodziewanego oświadczenia szefa Nowoczesnej, że prowadzi on z rządem rozmowy w sprawie zażegnania kryzysu. Petru wyjawił, na czym miałby polegać kompromis.
Ryszard Petru
Nowoczesna

To najbardziej właściwy moment, aby senatorowie PiS zgłosili te poprawki, które były miały być przedmiotem debaty parlamentarnej. Gdyby te poprawki zostały zgłoszone, to byłaby możliwość na kolejnym posiedzeniu, które ma się odbyć 11 stycznia, by rozpatrzyć te poprawki i odbyć debatę budżetową. Oczekiwałbym takiego gestu, bo to byłby gest, który pokazywałby, że ze strony PiS-u istnieje chęć porozumienia albo wyjścia z tej sytuacji kryzysu państwa.

300polityka.pl
No i po chwili okazało się, że PiS jest skłonny przystać na to, czego oczekuje Petru. Krótki komunikat na Twitterze przedstawił marszałek Senatu.
Politycy Nowoczesnej już zaczęli w internecie trąbić o swoim sukcesie. Tylko czy to naprawdę sukces? Politycy PO nie uważają tego za zwycięstwo opozycji. Wręcz przeciwnie - twierdzą, że Nowoczesna dała się wciągnąć w pułapkę PiS. Do tej pory opozycja przekonywała, że ustawy na Sali Kolumnowej przegłosowano z naruszeniem prawa. Kompromis autorstwa Nowoczesnej oznacza, że partia ta zmieniła właśnie zdanie.
Trwa ładowanie komentarzy...