Szaleństwo Polaków w Bischofshofen. Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni, Piotr Żyła drugi!

Kamil Stoch wygrał w konkursie Bischofshofen i w całym Turnieju Czterech Skoczni! Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w piątkowym konkursie i drugie w klasyfikacji generalnej!
Kamil Stoch wygrał w konkursie Bischofshofen i w całym Turnieju Czterech Skoczni! Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w piątkowym konkursie i drugie w klasyfikacji generalnej! Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Po 16 latach Polak znowu wygrał Turniej Czterech Skoczni! Sukces Adama Małysza powtórzył Kamil Stoch, który zwyciężył w ostatnim konkursie tych prestiżowych zawodów w Bischofshofen i tym samym zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej! To nie koniec dobrych wiadomości dla polskich kibiców. W na podium całego Turnieju Czterech Skoczni znalazł się także inny Polak. Piotr Żyła zajął drugie miejsce!

Niewiele zabrakło do znalezienia się na podium także Maciejowi Kotowi, którego sklasyfikowano tuż za Norwegiem Danielem Andre Tande. Co ważne, dla rozstrzygnięcia rywalizacji o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni decydujące znaczenie miały nie tylko znakomite skoki, które w Bischofshofen oddali najlepsi Polacy. Wyjątkowo słabo zaprezentowali się także ich najpoważniejsi rywale, ze wspomnianym Norwegiem na czele.

Klasyfikacja generalna TCS


1. Kamil Stoch (997,8)
2. Piotr Żyła (962,5)
3. Daniel Andre Tande (941,8)
4. Maciej Kot (934,3)
5. Manuel Fettner (926,8)

Prowadzący przed ostatnimi zawodami turnieju Daniel Andre Tande pozycję lidera stracił już po pierwszej serii, gdy został sklasyfikowany niżej od Kamila Stocha. Jeszcze gorzej poszło mu w drugiej serii, w której oddał skok zaledwie na 117. m. W związku z tym przegrał nie tylko rywalizację o zwycięstwo ze Stochem, ale i stracił szanse na drugą lokatę. Słabo w piątek spisał się także Austriak Stefan Kraft, który przed zawodami w Bischofshofen zajmował trzecie miejsce.
Przypomnijmy, iż piątkowy konkurs był jedynym w całym Turnieju Czterech Skoczni, w którym zwyciężył Kamil Stoch. Po zawodach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen pozycję lidera w generalce Polakowi dawały jedynie dwie drugie lokaty i to, że skakał równiej od rywali. Tę pozycję Stoch stracił na rzecz Daniela Andre Tandego w Innsbrucku, gdzie rozegrano jedynie jedną serię, w której sklasyfikowano go dopiero na 4. miejscu.
Na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej TCS Kamil Stoch wrócił jednak już po pierwszej serii konkursu w Bischofshofen, choć wiele wskazywało wówczas na to, że może zwyciężyć w całym turnieju bez zwycięstwa w jakimkolwiek konkursie. Przed drugą serią zajmował drugie miejsce za Słoweńcem Jurijem Tepesem. W finałowej serii Tepes - podobnie do Andre Tandego - nie udźwignął jednak presji, oddał słaby i spadł aż na 7. miejsce.

Klasyfikacja konkursu w Bischofshofen


1. Kamil Stoch (289,2)
2. Michael Hayboeck (283,3)
3. Piotr Żyła (275,8)
4. Domen Prevc (275,2)
5. Maciej Kot (268,8)

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...