"7 stycznia idź na kebab!". SLD organizuje absolutnie najsmaczniejszą demonstrację w historii polskiej polityki

Sojusz Lewicy Demokratycznej wzywa do jedzenia kebabów!
Sojusz Lewicy Demokratycznej wzywa do jedzenia kebabów! Fot. SLD / Twitter
Sojusz Lewicy Demokratycznej najwyraźniej poczuł wiatr w żaglach. Dopiero co jego łódzcy działacze wymyślili Komitet Obrony Przed PiS, a już mamy kolejną rewelację. Z szerzącymi się po incydencie w Ełku zachowaniami rasistowskimi SLD postanawia walczyć akcją "7 stycznia idź na kebab”.

Pomysł prosty, może trochę dziwny, ale trzeba przyznać, całkiem sympatyczny. Najwyraźniej Sojusz Lewicy Demokratycznej, który poniósł całkowitą klęskę w ostatnich wyborach parlamentarnych, nie mówiąc już o wyborach prezydenckich, konsekwentnie walczy o odbudowanie swojego wizerunku.

Akcja stanowi przeciwwagę dla publikowanych w internecie wezwań do bojkotowania kebabowni. "W XX wieku ogłaszano bojkot żydowskich sklepów, dziś wzywa się, by nie kupować lub ” — czytamy na plakacie akcji.

Napięta sytuacja na tle rasowym trwa w Polsce od sylwestra, kiedy 21-letni mężczyzna został ugodzony nożem przez pracownika baru z kebabami. Do zamieszek doszło nie tylko w Ełku - przypadki napaści zaczęto zgłaszać w całej Polsce.

Napisz do autora: lidia.pustelnik@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...