"To ciężka próba dla nas wszystkich. Szczególnie teraz potrzebuję Waszej siły i pomocy". Mocny list Petru do sympatyków

Ryszard Petru próbuje opanować sytuację w kryzysie, który dotknął opozycję.
Ryszard Petru próbuje opanować sytuację w kryzysie, który dotknął opozycję. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
"Rozumiem Wasze rozczarowanie spowodowane moją nieobecnością w sali plenarnej na przełomie roku. Jest mi przykro, jeśli ktokolwiek z Was poczuł się dotknięty. Ale właśnie teraz, kiedy rozgrywają się losy demokracji w Polsce, proszę Was o dodatkowe wsparcie i pomoc" – pisze Ryszard Petru w specjalnym liście do członków i sympatyków Nowoczesnej. "Szczególnie teraz potrzebuję Waszej siły i pomocy" – dodaje.

W trudnych dla opozycji chwilach chyba właśnie takiego głosu brakowało. Lider Nowoczesnej w weekend opublikował list do członków i sympatyków najpopularniejszej formacji opozycyjnej, w którym odnosi się do ostatnich kontrowersji, ale jednocześnie stanowczo przypomina, jaka jest stawka trwającej w Polsce walki o demokrację.
Ryszard Petru
przewodniczący Nowoczesnej w liście do sympatyków opozycji

Wydarzenia ostatnich dni to ciężka próba dla nas wszystkich. Od początku kadencji mamy do czynienia z władzą nieobliczalną, działającą bez skrupułów, dla której realizacja politycznego interesu jest ważniejsza od zachowania podstaw ładu demokratycznego. Nie mam złudzeń, że Prawo i Sprawiedliwość będzie dążyć do utrzymania władzy za wszelką cenę, nie licząc się z kosztami i nie bacząc na dobro Polski.(...)

Wartością naszego ruchu zawsze byli ludzie. Ich entuzjazm i wola walki o prawdziwie lepszą Polskę. Mam nadzieję, że tej wiary i nadziei wciąż nie utraciliście. Przed nami bowiem wciąż jeszcze mnóstwo wyzwań i przede wszystkim walka o odzyskanie Polski z rąk ludzi nieodpowiedzialnych, patrzących jedynie przez pryzmat interesu partyjnego.

Co ważne, Ryszard Petru podkreśla, że celem jego działań przede wszystkim ma być poszukiwanie kompromisu. "Jako odpowiedzialna opozycja, bacząc przede wszystkim na dobro Polski, musimy szukać rozwiązań, które służą nie nam, nie rządzącym czy opozycji, ale właśnie Polsce" – stwierdza szef Nowoczesnej.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

źródło: 300polityka.pl
Trwa ładowanie komentarzy...