Już piąta głodująca osoba trafiła do szpitala. Mieszkańcy Dobrzenia protestują, bo nie chcą, by Szydło powiększyła Opole

Mieszkańcy Dobrzenia nie chcą powiększenia Opola.
Mieszkańcy Dobrzenia nie chcą powiększenia Opola. Fot. NieDlaDużegoOpola/Twitter
Premier Beata Szydło zapowiedziała powiększenie Opola o Dobrzeń Wielki. Mieszkańcy, którzy uważają,że PiS chce położyć rękę na podatkach z lokalnego przemysłu, prowadzą protest głodowy.

Zarząd Województwa Opolskiego oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim apelują o zmianę rozporządzenia Beaty Szydło. Premier chce powiększyć Opole. Co rządzący mogą zyskać na takich zmianach?
Przede wszystkim zmieni się mapa wyborcza i rozbite mogą zostać dotychczasowe bastiony opozycji. Druga sprawa to pieniądze. Elektrownia Opole płaci 40 mln zł podatku. Środki te zostają w gminie Dobrzeń Wielki rządzonej przez Mniejszość Niemiecką. Opolem zarządza Solidarna Polska.

W związku z tym już od dwóch tygodni, grupa kilkunastu osób prowadzi w Dobrzeniu strajk głodowy. Protestujący domagają się przyjazdu Szydło i wojewody. Postulatów protestujących nie podziela minister Jaki, który uważa powiększenie Opola za sukces. Mieszkańcy Dobrzenia na transparentach umieścili krytyczne napisy przeciwko "Jakiewiczom".

źródło: Silesion
Trwa ładowanie komentarzy...