"Panie Prezesie, Fundacja WOŚP gra codziennie!". Jurek Owsiak w swoim stylu odpowiada na przytyki Jacka Kurskiego

Szef WOŚP Jurek Owsiak odpowiada na przytyki prezesa TVP, Jacka Kurskiego.
Szef WOŚP Jurek Owsiak odpowiada na przytyki prezesa TVP, Jacka Kurskiego. Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta
Jacek Kurski nie tylko wyrzucił finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z TVP, ale i postanowił zrobić Owsiakowi konkurencję. Na początku długiego weekendu telewizja publiczna zorganizowała więc galę Polska Pomaga, na której zasugerowano, że w przeciwieństwie do WOŚP, jej uczestnicy "pomagają nie tylko od święta". Dziś Owsiak postanowił odpowiedzieć na te przytyki ze strony władzy.

– Budujemy coś w rodzaju narodowej Wielkiej Orkiestry Codziennej Całorocznej Pomocy – mówił prezes TVP na niedawnej gali. Czyniąc w ten sposób przytyk wobec Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dla której pod jego rządami zabrakło miejsca w TVP. – Polska Pomaga nie tylko od święta – dodał prowadzący rozmowę z prezesem dziennikarz telewizji publicznej. Dziś odpowiada im Jurek Owsiak.

"Panie Prezesie, Fundacja WOŚP gra codziennie! Nawet w niedzielę, wolną sobotę i dni urzędowo świąteczne oraz wolne od pracy, bo wtedy w szpitalach także pracuje nasz sprzęt, który ratuje życie, leczy i diagnozuje. Na tę codzienność powołuje się Pan dziękując zgromadzonym w studio wolontariuszom. Zgadzam się – najlepsze efekty są wtedy, kiedy konsekwentnie prowadzi się działania skierowane do potrzebujących. Nie rok, nie dwa, nawet nie dziesięć. Dzień za dniem, tak jak w śmiesznej opowieści o tym, jak to Anglicy dbają o swoje trawniki" – pisze Jerzy Owsiak do Jacka Kurskiego.
Jurek Owsiak dobitnie przypomina, że wielkie medialne zamieszanie, które robi raz do roku to – jak sama nazwa wskazuje – jedynie finał całorocznej pracy na rzecz potrzebujących pomocy najmłodszych Polaków i seniorów. "Nasza zbiórka pieniędzy i ten dzień, który nazywamy Finałem WOŚP, to tak naprawdę super zabawa i radość, można by rzec - bal po całorocznej, ciężkiej pracy. To wyjątkowy jeden dzień ogromnej fiesty, która później zapowiada 365 dni żmudnej pracy. I tak jak Pan, przy okazji takiego balu, próbujemy podsumować to, co zrobiliśmy" – podkreśla szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

I sam drobnych uszczypliwości pod adresem TVP jednak nie szczędzi. Swój facebookowy post Jurek Owsiak ozdobił zdjęciem sprzed lat, na którym widać go podczas wspólnego muzykowania z Janem Pospieszalskim. Jak twierdzi Owsiak, to jedna z tych osobowości, które TVP powinna wykorzystywać nie tylko do publicystyki politycznej.


"Znamy się od tysiąca lat! Widząc Janka, to tak jakbym nie widział tej osoby sprzed lat. Może jest szansa, aby Pan, lub reżyser przedstawienia, czy ktoś jeszcze zdołał wyciągnąć to, co w Janku zawsze było najbardziej fantastyczne - dowcip, figlowatość, super puentę, taką „z jajem”. Potrafi super śpiewać i ma jedną rzecz, którą zaskakuje wszystkich - zna repertuar Czerwonych Gitar po niemiecku" – stwierdza.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...