Nie żyje Przemysław Wałęsa. Ciało syna byłego prezydenta i brata europosła PO znaleziono w Gdańsku

Nie żyje Przemysław Wałęsa. Ciało syna prezydenta Lecha Wałęsy i brata europosła Jarosława Wałęsy znaleziono w mieszkaniu w Gdańsku.
Nie żyje Przemysław Wałęsa. Ciało syna prezydenta Lecha Wałęsy i brata europosła Jarosława Wałęsy znaleziono w mieszkaniu w Gdańsku. Fot. Beata Kitowska / Agencja Gazeta
Nie żyje Przemysław Wałęsa. Syn byłego prezydenta Lecha Wałęsy i brat europosła Jarosława Wałęsy został znaleziony martwy w mieszkaniu w Gdańsku. Ze wstępnych informacji wynika, iż ciało Przemysława Wałęsy znalazło jego dziecko. O zgonie policję poinformowało natomiast pogotowie ratunkowe.

Więcej informacji w tej sprawie na razie nie ma. Wszelkie wątpliwości co do przyczyn zgonu Przemysława Wałęsy rozwiać mają sekcja zwłok i czynności, które na miejscu przeprowadzili funkcjonariusze policji i prokuratura. Wstępnie wykluczono, że do śmierci syna byłego prezydenta przyczyniły się osoby trzecie.
Przemysław Wałęsa był jednym z ośmiorga dzieci Lecha i Danuty Wałęsów. Miał 43 lata. Był wieloletnim pracownikiem Straży Granicznej. Opinia publiczna niestety zapamiętała go przede wszystkim dwóch procesów, które wytoczono mu w związku ze spowodowaniem wypadków drogowych.

To w jego sprawie z lat 90-tych zastosowano słynną linię obrony, według której Przemysław Wałęsa nie prowadził pod wpływem alkoholu, a doznał "pomroczności jasnej". Za podobny czyn syn byłego prezydenta musiał odpowiadać kilka lat później. Mając prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu zderzył się wówczas m.in. z policyjnym radiowozem.

Między innymi ze względu na te problemy była Pierwsza Dama Danuta Wałęsa swoje trzecie najstarsze dziecko opisywała jako "najbardziej skomplikowane".

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...