Sprzeciw Kaczyńskiego nic nie da? Właśnie wzrosły szanse Donalda Tuska na kolejną kadencję w Brukseli

Rosną szansę na przedłużenie misji Donalda Tuska w Brukseli.
Rosną szansę na przedłużenie misji Donalda Tuska w Brukseli. Fot. UE
Prawo i Sprawiedliwość nie poprze Donalda Tuska. Niektórzy politycy tej partii wręcz trzymają kciuki za to, żeby Polak nie został na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Ale wbrew tym złośliwościom rosną szanse byłego premiera na kolejną kadencję. Decydujący będzie przyszły tydzień.

"Druga kadencja Tuska w Brukseli" to serial, który ciągnie się od kilku miesięcy. Wkrótce będzie jednak wiadomo, jak ten serial się zakończy. Już niedługo Parlament Europejski wybierze nowego przewodniczącego. Dotychczasowy – Martin Schulz – zamierza się zaangażować w politykę krajową i rzucić wyzwanie Angeli Merkel w zbliżających się wyborach do Bundestagu.

Jeśli zastąpi go polityk z frakcji socjalistycznej, Donald Tusk może być pewny kolejnej kadencji. Bo w PE najważniejszymi funkcjami dzielą się chadecy (czyli stronnictwo Tuska) i socjaliści. W ostatnich dniach szanse byłego premiera Polski miały wzrosnąć, i to pomimo wyraźnego sprzeciwu PiS i Jarosława Kaczyńskiego – relacjonuje Onet.

Jednak nawet, gdyby Donald Tusk nie dostał szansy kontynuowania misji w Brukseli, nie zamierza już teraz wracać do Polski. – Donald nie chce w tej chwili wracać do Polski. Jeśli nawet straci stanowisko szefa Rady, to będzie się starał znaleźć inną posadę za granicą – mówi współpracownik portalowi Onet.


źródło: Onet
Trwa ładowanie komentarzy...