Frasyniuk zawiódł się na Petru. "Ilekroć widzi Kaczyńskiego, tylekroć widzi światełko w tunelu. To skandaliczne"

Władysław Frasyniuk ostro skrytykował Ryszarda Petru.
Władysław Frasyniuk ostro skrytykował Ryszarda Petru. Fot. Tomasz Pietrzyk / AG
Władysław Frasyniuk dotychczas krytykował tylko Prawo i Sprawiedliwość. Teraz krytykuje też opozycję, a konkretnie Ryszarda Petru. Jego zdaniem, udział w negocjacjach z Jarosławem Kaczyńskim to błąd. Liderowi Nowoczesnej dostało się też za wyjazd do Portugalii.

Władysław Frasyniuk w czasach Unii Wolności był politycznym patronem Ryszarda Petru. Jako szef partii dał mu nawet miejsce na liście w wyborach w 2001 roku. Wspierał go także wówczas, gdy po odejściu z bankowości Petru znowu zaangażował się w politykę i założył Nowoczesną.

Teraz jednak Frasyniuk głośno i dobitnie daje wyraz swojemu rozczarowaniu ostatnimi działaniami Petru. Dawnemu liderowi dolnośląskiej "Solidarności" nie podobał się udział szefa Nowoczesnej w rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim, które nie dały nic, poza ustaleniem, że we wtorek odbędzie się kolejne spotkanie.

– To zdumiewające, że ile razy Ryszard Petru widzi posła Jarosława Kaczyńskiego, to tyle razy mu się zapala światełko w tunelu – mówił w TVN24. – Ja uważam to za skandaliczne, żeby było jasne – dodał. Skrytykował też jego wyjazd do Portugalii. – To jest nie w porządku wobec wyborców, ale w ogóle świństwo wobec koleżanek i kolegów, którzy pozostali na tej sali sądowej – mówił w "Faktach po Faktach".


źródło: TVN24
Trwa ładowanie komentarzy...