Prokuratura przyjrzy się "aferze fakturowej" w KOD. Mateuszowi Kijowskiemu grozi oskarżenie o oszustwo

"Afera fakturowa" w KOD ma ciąg dalszy.
"Afera fakturowa" w KOD ma ciąg dalszy. Fot. Kuba Atys / AG
Jak informuje Radio ZET, śledczy zajmą się głośną sprawą faktur lidera Komitetu Obrony Demokracji. Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie dotyczące podejrzenia oszustwa.

Do oszustwa na szkodę Komitetu Obrony Demokracji miałoby dojść przy publicznych zbiórkach. Przypomnijmy, iż firma Mateusza Kijowskiego zarabiała świadcząc usługi KOD. Mowa o ponad 91 tys. zł. Radio ZET podaje, że prokuraturę w tej sprawie zawiadomiła osoba prywatna.

Obecny lider KOD niechętnie przyjął rolę aferzysty. W zeszłym tygodniu, na chwilę przed wyborami władz stowarzyszenia, wyszły na jaw faktury wystawiane KOD przez MKM Studio - firmę Mateusza Kijowskiego i jego żony. Między innymi, zajmowali się hostingiem strony internetowej, migracją danych i przygotowywaniem nowych serwisów.

Od "twarzy" komitetu podczas konferencji prasowej odcięli się Paweł Szumełda i Magdalena Filiks. Podkreślali, że czują się oszukani. Sam Kijowskiw kilku wywiadach udzielonych jednego wieczoru stwierdził on, że nie widzi w tym nic złego, choć "wyszło niezręcznie".


źródło: Radio ZET

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...