Adele i Cohen nie "sprzedali się" w Polsce tak dobrze, jak on. Rok 2016 nad Wisłą należał do O.S.T.R.-a

Płyta O.S.T.R.a najlepiej sprzedającą się płytą 2016 r.
Płyta O.S.T.R.a najlepiej sprzedającą się płytą 2016 r. Fot. Screen z Facebook.com/ostr.tabasko
Płyta "Życie po śmierci" cenionego polskiego rapera na szczycie najlepiej sprzedających się płyt ubiegłego roku. To historyczny wynik - jak dotąd żaden kolega O.S.T.R-a tam nie dotarł, a on pokonał Metallicę, Adele czy Leonarda Cohena.

"'O.S.T.R. – 'Życie po śmierci' najczęściej kupowanym albumem w 2016 roku w Polsce! Takiego wyróżnienia jeszcze nie było (...)" – poinformowała na Facebooku wytwórnia Asfalt Records.
W zestawieniu 100 płyt roku poza wymienionymi znalazły się krążki ponad 50 polskich artystów. 3 miejsce zajęła Agnieszka Chylińska z "Forever Child". Za nią plasują się Kaliber 44, Maria Peszek, Ania Dąbrowska, Małpa, Dawid Podsiadło i Czesław Niemen.

Album artysty to zapis walki o zdrowie. Pod koniec 2014 r. w trakcie koncertu pękło mu płuco. 4 dni zajęło, by dał się namówić na konsultację medyczną. Kiedy to zrobił, usłyszał, że została mu godzina życia. Jedynym ratunkiem był przeszczep. Od tamtej pory raper nie pali marihuany, stał się też ambasadorem transplantologii, namawiając fanów do świadomego dawstwa narządów.

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

źródło: zpav.pl
Trwa ładowanie komentarzy...