Rak piersi atakuje też młode kobiety. Zbadaj swoje piersi podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Badaj piersi!
Badaj piersi! nobilior/123rf.com
W ramach imprez towarzyszących 25. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w niedzielę 15 stycznia, panie będą mogły zadbać o swoje zdrowie, a dokładniej przebadać piersi.

Będzie to można zrobić w Przychodni ZnanyLekarz.pl przy placu Defilad, gdzie w godzinach 9.00 -22.00 będą wykonywane bezpłatnie profilaktyczne badanie piersi urządzeniem Braster.
Organizatorzy badań nauczą też chętne panie, jak stosować urządzenie samodzielnie, w domu.

Bezinwazyjnie i komfortowo
Braster to urządzenie medyczne, które do badania wykorzystuje termografię kontaktową, dzięki temu jest ono całkowicie bezinwazyjne i komfortowe dla pacjentki. Kobiety biorące udział w akcji muszą wcześniej zarejestrować się na miejscu.

"Coroczny finał WOŚP inspiruje nas do niesienia pomocy innym, potrzebującym osobom. W tym roku zachęcamy również wszystkich, by pomyśleli o własnym zdrowiu i skorzystali z badań profilaktycznych, tym bardziej, że są one bezpłatne i dostępne na wyciągnięcie ręki. Przychodnia zorganizowana przez serwis ZnanyLekarz.pl w ramach tegorocznego finału WOŚP daje kobietom możliwość skorzystania z badania piersi, ponieważ nowotwór ten jest nadal najczęściej wykrywanym rakiem wśród kobiet i to nie tylko tych z grupy ryzyka. Co roku w Polsce diagnozuje się aż 18 000 nowych przypadków, a statystyki pokazują stały wzrost zachorowań" – piszą organizatorzy badań profilaktycznych.


W natłoku obowiązków kobiety często odkładają badania profilaktyczne z miesiąca na miesiąc lub nawet z roku na rok, a przecież nowotwór ten dotyka kobiety w każdym wieku, często również młode dziewczyny. Regularne badania profilaktyczne to klucz do kontroli stanu zdrowia swoich piersi, bowiem zwiększają one szansę na wczesne wykrycie zmiany oraz podjęcie odpowiedniego leczenia.

Ważna regularność
Adrianna Sobol
Psychoonkolog, członek Zarządu Fundacji OnkoCafe

To niezwykle ważne, by kobiety wyrobiły w sobie nawyk regularnego badania swoich piersi i zrozumiały, że to one muszą dbać o swoje zdrowie. Jako psycholog zajmujący się pacjentami z chorobami onkologicznymi, wielokrotnie spotykam się z paniami, które dziś walcząc o swoje życie żałują, że zawczasu nie przykładały większej wagi do samobadania piersi. Dlatego serdecznie zachęcam panie do przyjścia do przychodni i skorzystania z badania urządzeniem Braster.

Skuteczność urządzenia Braster została potwierdzona klinicznie, a działanie opiera się na termografii kontaktowej - nowoczesnej technologii rejestrującej niepokojące zmiany w piersi, bazującej na różnicy temperatur. Została ona zamknięta w małym i poręcznym urządzeniu, które kobieta może mieć w domu, by móc samodzielnie wykonywać regularne badania profilaktyczne w najbardziej intymnych i komfortowych warunkach domowych. Badanie trwa około 15 minut i jest całkowicie bezpieczne, bezbolesne oraz bezinwazyjne.

Napisz do autora: anna.kaczmarek@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...