Sejm przygotowuje się na pierwsze posiedzenie po okupacji. PiS ma już wariant awaryjny

Sejm przygotowuje się na pierwsze posiedzenie Sejmu po proteście.
Sejm przygotowuje się na pierwsze posiedzenie Sejmu po proteście. Fot. Zrzut ekranu z twitter.com/marek_wojcik
W południe powinno zacząć się posiedzenie Sejmu. Budynek parlamentu jest właśnie przygotowywany, i to na dwa warianty. Salę posiedzeń sprawdzili właśnie pirotechnicy z Biura Ochrony Rządu. Trwa też przygotowywanie Sali Kolumnowej, gdzie przez noc montowano aparaty do głosowania.

Trzy tygodnie po jednym z największych kryzysów parlamentarnych w ostatnim ćwierćwieczu Sejm planuje wrócić do normalnej pracy. To będzie jedno z najtrudniejszych posiedzeń, szczególnie, że wciąż trwa okupacja sali posiedzeń przez posłów PO i Nowoczesnej, a także po załamaniu rozmów rządzących z opozycją.

Przez całą noc z wtorku na środę trwały przygotowania Sejmu na posiedzenie. Jak relacjonowali w mediach społecznościowych posłowie opozycji, sala posiedzeń została sprawdzona przez pirotechników z Biura Ochrony Rządu.
Ale rządzący przygotowują się też na wariant awaryjny, którym podobnie jak 16 grudnia będzie Sala Kolumnowa. W zamkniętej od kilku dni sali ustawiono dodatkowe stoły i krzesła. We wtorek przyjechały do Sejmy aparaty do liczenia głosów.
W środowe przedpołudnie najpierw spotka się Prezydium Sejmy, a później Konwent Seniorów. Już wówczas będzie można odczytać, jak wysoki jest poziom emocji.

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...