Sensacyjne doniesienia służb wywiadowczych: Trump jest zakładnikiem Rosji, Kreml ma na niego kompromitujące materiały

Donald Trump ma problemy – rosyjskie służby mają mieć kompromitujące go materiały.
Donald Trump ma problemy – rosyjskie służby mają mieć kompromitujące go materiały. Fot. Michael Vadon / WikimediaCommons / Lic. CC BY SA 4.0
Im bliżej 20 stycznia, czyli dnia inauguracji Donalda Trumpa, tym bardziej przerażają takie doniesienia. Amerykańskie media przedstawiły raport, który ma dowodzić głębokich związków przyszłego prezydenta z Rosją. Zdaniem autorów Kreml ma kompromitujące Trumpa materiały natury obyczajowej. Jednak ważniejsza jest informacja, że polityk miał dogadać się z Rosjanami ws. wyciszenia sprawy aneksji Krymu.

20 stycznia Donald Trump oficjalnie zostanie zaprzysiężony na prezydenta USA. Amerykańskie media donoszą, że Rosja może mieć na niego kompromitujące materiały. Według raportu służb wywiadowczych, do którego dotarli dziennikarze BuzzFeed chodzi m.in. o materiały natury obyczajowej. Trump miał zostać nagrany podczas orgii w hotelu. Po publikacji tekstu wzrosła też liczba wyszukiwań hasła "golden shower".
I to pewnie na tym wątku skupi się uwaga opinii publicznej. Jednak z naszego punktu widzenia niebezpieczny wydaje się inny fragment. W opublikowanym przez portal dokumencie można przeczytać, że uzgodniono wyciszenie tematu aneksji Krymu przez Rosję. Zresztą już w czasie kampanii wyborczej Trump sugerował, że nie będzie walczył o przywrócenie Ukrainie zagrabionego przez Putina terytorium.
Trump nazwał te rewelacje kompletnie nieprawdziwymi i określił jako "polowanie na czarownice". Ale wydaje się, że mocno się nimi przejął, bo na środę (w USA jest noc) zapowiedziano konferencję prasową prezydenta-elekta. Pierwszą od pół roku.

źródło: BuzzFeed

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...