Senator PiS chce blokady Facebooka w Polsce …bo dostał bana za wpis o tym, że „Europą rządzi pokolenie ciot”

Choć senator Waldemar Bonkowski szokuje swoimi poglądami, czołowi politycy PiS z premier Beatą Szydło na czele nie mają z nimi problemu
Choć senator Waldemar Bonkowski szokuje swoimi poglądami, czołowi politycy PiS z premier Beatą Szydło na czele nie mają z nimi problemu Fot: Facebook
Nie tylko narodowcy skarżą się na cenzurę na Facebooku. Do grona zagorzałych krytyków tego medium społecznościowego dołączył właśnie Waldemar Bonkowski, senator PiS z Kaszub. Administratorzy FB zablokowali profil polityka za jego słowa pod zdjęciem osoby z kijem bejsbolowym i frazą: "Europą rządzi pokolenie ciot”. – "Może by warto posłuchać gościa i w Polsce zrobić porządek z warcholstwem" – komentował wybraniec narodu, który chwali się zdjęciem z premier Beatą Szydło.

Teraz stroi się w piórka pokrzywdzonego. – Facebook uprawia cenzurę, usuwa treści prawicowe i patriotyczne, a promuje lewactwo. Polska powinna zareagować i zablokować dostęp do FB na tydzień albo miesiąc, żeby się opamiętali – ocenił Bonkowski. Senator PiS znany jest z ostrego języka i publicznie wyrażanej niechęci do osób homoseksualnych.

Teraz przez miesiąc nie będzie mógł komentować, lajkować, ani wysyłać wiadomości za pośrednictwem portalu. Zablokowano mu zarówno jego profil prywatny, jak i senatorski. Ale on sam twierdzi, że "w żaden sposób nikt nie powinien czuć się obrażony jego wpisem”.

To już kolejny incydent z udziałem senatora. Zaczęło się w roku 2006 od afery związanej ze striptizem męskim w Kościerzynie. Początkowo ostrzegał przez zagrażającym faszyzmem, a następnie wywiesił transparent: "Dziś lesby, geje, zoofiliści, kto pojutrze? To syfilizacja".


Facebook w swoim regulaminie informuje, że usuwa treści propagujące nienawiść, bezpośrednio atakujące użytkowników z powodu ich: rasy, przynależności etnicznej, narodowości, przynależności religijnej, orientacji seksualnej, płci, tożsamości płciowej lub poważnej niepełnosprawności lub choroby.

Napisz do autora:jaroslaw.karpinski@natemat.plźródło: "Gazeta Wyborcza"
Trwa ładowanie komentarzy...