Wiesz co to ristretto? W takim razie ten ekspres jest dla ciebie

Fot. na:Temat
Ile rodzajów kawy potrafisz wymienić? Jeśli twój repertuar ogranicza się do czarnej i białej - zdecydowanie potrzebujesz ekspresu, ale pewnie jeszcze o tym nie wiesz. Jeśli natomiast potrafisz odróżnić espresso od ristretto kwestia posiadania ekspresu nie podlega dyskusji. Pytanie tylko, jakiego?

Maszyną, która spełni wymagania zarówno aspirujących jak i wytrawnych kawoszy jest Dinamica firmy De’Longhi. Z jednej strony jest to maszyna, która może być bardzo prosta w obsłudze - wystarczy nacisnąć przycisk, zdobyć się na chwilę cierpliwości i delektować się wybraną kawą.
Dinamica oferuje sześć różnych kawowych opcji: oprócz standardowej “małej czarnej”, parzy również perfekcyjne espresso, espresso lungo, doppio, kawę long, oraz tajemnicze ristretto. Ta ostatnia to istna kofeinowa petarda - parzona z tej samej ilości kawy co espresso, ale z użyciem dwa razy mniejszej ilości wody.

Ci, którzy podstawową kawową edukację mają już za sobą, mogą dowolnie eksperymentować i tworzyć własne wariacje. Funkcja “Moja Kawa” umożliwia zaprogramowanie dowolnego przepisu i zapisanie go w pamięci urządzenia.
“Programowanie przepisu” to być może stwierdzenie trochę na wyrost, bo proces ten niezwykle intuicyjny, a łatwą i wygodną obsługę urządzenia gwarantuje panel kontrolny z wyświetlaczem LCD oraz przyciskami w technologii Easy Touch.
Opcja “Moja kawa” ucieszy też z pewnością zwolenników kaw mlecznych, bo przepisów na “najlepsze” cappuccino czy latte jest tyle, co osób które je piją. Dinamica zapamięta “twoją” ulubioną kombinację tak, aby za każdym razem otrzymać napój o idealnie dobranych proporcjach kawy i mleka.

Artykuł powstał we współpracy z De'Longhi.


Trwa ładowanie komentarzy...