Od kawy z mlekiem, wolisz mleko z kawą? Ten ekspres jest dla ciebie

Fot. na:Temat
Wybór ekspresu, który zaparzy idealne espresso nie jest rzeczą łatwą. Coraz częściej jednak miłośnicy mocnej, czarnej kawy cierpią raczej na nadmiar niż niedobór - wysokiej jakości modeli tego typu jest na rynku całkiem sporo. Jednak ci, dla których różnica pomiędzy latte a latte machiato jest oczywista, mają z reguły większy problem. De’Longhi postanowiło więc stworzyć ekspres z myślą o tych, którzy od małej czarnej zdecydowanie bardziej wolą “dużą mleczną”.

Eletta Cappuccino Top nie bez przyczyny ma w nazwie jeden z najpopularniejszych kawowych napojów. Przygotowanie włoskiej kawy z mlekiem to jego specjalność, choć oczywiście jak każda z mlecznych wariacji, musi ona bazować na esencjonalnym espresso. Jak wszystkie ekspresy z rodziny De’Longhi, Eletta spełnia w tej kwestii standardy wyśrubowane przez najwyższej klasy baristów.
Zasady przygotowania idealnego cappuccino są nie mniej rygorystyczne. Poza przestrzeganiem proporcji, należy upewnić się, że mleko ma odpowiednią temperaturę, a pianka nie jest za gęsta i nie formuje na wierzchu filiżanki zbyt grubej “czapy”. Napój o orzechowej barwie ukryty pod cienką warstwą spienionego mleka, podawany w filiżance z grubej, białej porcelany - to właśnie typowe włoskie cappuccino.
W menu Eletty, poza cappuccino, znajduje się cały wachlarz kaw mlecznych: caffe latte i latte macchiato, flat white i espresso macchiato. Najmłodsi pretendenci do miana kawoszy ucieszą się z funkcji przygotowania gorącego mleka z pianką, czyli mówiąc bardziej elegancko: “babyccino”. O to, by mleczne parametry za każdym razem spełniały twoje wymagania zadba innowacyjny system “LatteCrema”.
Wybór poszczególnych kaw jest niezwykle prosty i intuicyjny - podstawowe opcje dostępne są pod dedykowanymi przyciskami. Dostęp do bardziej zaawansowanych kombinacji uzyskamy za pośrednictwem “Milk menu”. Jego łatwą obsługę zapewnia 2-liniowy wyświetlacz oraz menu w 16 językach.

Artykuł powstał we współpracy z De'Longhi.


  • ZOBACZ TAKŻE:
  • Kawa
Trwa ładowanie komentarzy...