Kurski tłumaczy, że TVP "zachowała się przyzwoicie" wobec WOŚP. Owsiak nie wytrzymał. "Olał pan miliony Polaków"

Jurek Owsiak napisał list otwarty do Jacka Kurskiego
Jurek Owsiak napisał list otwarty do Jacka Kurskiego Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Twórca WOŚP opublikował list otwarty do Jacka Kurskiego, w którym zarzucił prezesowi TVP, że złamał swoje obietnice i zignorował miliony Polaków. Owsiak ujawnił także kulisy przenosin finału z telewizji publicznej do TVP.

Czternaście słynnych sekund – tyle główne wydanie "Wiadomości" poświęciło czasu niedzielnemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jacek Kurski nie ma sobie jednak nic do zarzucenia. Według niego to Jurek Owsiak "podjął decyzję o ograniczeniu przekazu", a TVP "zachowała się bardzo przyzwoicie" – podaje portal Dziennik.pl.

"To co Pan mówi o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i powodach, dla których Telewizja Publiczna nie grała razem z nami, jest nieprawdą! Nie po raz pierwszy zresztą utrzymuje Pan taką formę dyskusji z Polakami. Już we wrześniu (a dokładnie 14.09.2016 r.) wysłaliśmy do Państwa zapytanie, czy Telewizja Polska jest zainteresowana taką samą jak w latach poprzednich współpracą przy transmisji 25. Finału WOŚP. W tym samym dniu podobny list wysłaliśmy do stacji TVN" – odpowiada Jerzy Owsiak w liście otwartym.

Twórca WOŚP dodaje, że wysłał list do TVN, ponieważ od zakończenia 24. finału, który "zdarzył się z rozpędu", TVP "kompletnie odpuściła sobie jakiekolwiek informacje na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" i nie podała nawet informacji o rekordowych wynikach zeszłorocznej zbiórki.

Kiedy okazało się, że finał WOŚP będzie transmitowany w TVN, Kurski obiecał, że TVP będzie na bieżąco informowała o finale i jego wynikach.
Jurek Owsiak

Dzisiaj mogę stwierdzić, że nie spełnił Pan również obietnicy danej w tym liście. Odniosłem się do tego podczas 25. Finału WOŚP. Fundacja nie jest moją prywatną organizacją, a ja nie jestem jedyną osobą, która ją tworzy. Istnieje ona dzięki milionom Polaków, których, mówiąc najkrócej, Pan olał. A teraz, mówiąc nieprawdę, próbuje Pan tłumaczyć tę absolutnie złą decyzję.

W ramach zbiórki WOŚP zebrano w tym roku ponad 62 mln zł, a ta kwota będzie jeszcze rosnąć. Niemal na pewno zostanie pobity rekord fundacji.


Źródło: WOŚP

Napisz do autora: piotr.rodzik@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...