Mielec chce pobić Świebodzin. Wybudują ogromną wieżę widokową z figurą Matki Boskiej

Taką wizualizację potencjalnej wieży zaproponowała pracownia TYNK TANK.
Taką wizualizację potencjalnej wieży zaproponowała pracownia TYNK TANK. Fot. Screen facebook.com/tynktank
W Mielcu stanąć ma wieża widokowa, zwieńczona ogromną figurą Matki Boskiej. Inwestycja kosztować będzie ponad milion złotych. O pomysł od lat walczył miejscowy radny PiS.

Sakralno-rekreacyjny obiekt stanie na Górce Cyranowskiej. Główny podest będzie miał wysokość 18 metrów, a zwieńczy go czterometrowa figura Matki Boskiej. Pomysł nie jest nowy, od kilku lat popierał go Józef Stala, miejscowy radny Prawa i Sprawiedliwości. Dopiero w tym roku na projekt znalazły się pieniądze. Nie wybrano jeszcze wykonawcy, ale niektóre pracownie już zgłaszają swoje pomysły tak jak firma architektoniczna TYNK TANK.

Projekt wieży widokowej w Mielcu. Projekt powstał jako głos w dyskusji dotyczącej projektowanej wieży widokowej z figurą...

Posted by TYNK TANK on Sunday, 8 January 2017
Poza protestami motywowanymi ideologicznie, pojawiają się także konkretne argumenty. Zwraca się przede wszystkim uwagę na grząski grunt w wybranym miejscu, co znacznie podniesie koszt budowy.

Pomysłowi przeciwstawia się także grupa Obywatelski Mielec, której przedstawiciele uważają, że inwestycja przygotowana jest w sposób co najmniej nieprofesjonalny i jednoznacznie motywowany religijnie.

źródło: Mielec.pl

Napisz do autora: mateusz.albin@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...