WOŚP ma szansę na Pokojową Nagrodę Nobla? Fundacja potwierdza doniesienia w tej sprawie. "Ale kosmos!"

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma realną szansę na Nobla. Na zdjęciu: Jerzy Owsiak
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma realną szansę na Nobla. Na zdjęciu: Jerzy Owsiak Fot. Tomasz Stanczak / Agencja Gazeta
Pokojowa Nagroda Nobla dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy jest coraz bardziej realna. Tak wynikało już z nieoficjalnych informacji napływających z Norweskiego Instytut Noblowskiego we wtorkowy wieczór. Teraz wszystko potwierdza sama fundacja Jurka Owsiaka!

WOŚP
o zgłoszeniu ich kandydatury do Pokojowej Nagrody Nobla

Wtedy jeszcze dodane było słowo – nieoficjalnie. Ale dziś już wiemy, że to prawda! Ale kosmos! Wielka Orkiestra została oficjalnie zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla! Zgłoszenia Orkiestry podjął się prof. Adam Grzegorczyk, rektor warszawskiej Wyższej Szkoły Promocji. To dla nas przeogromny zaszczyt i wielka duma! Jesteśmy też bardzo wdzięczni! Ta nominacja, w naszym odczuciu, to uhonorowanie 25-letniego zaangażowania w ideę WOŚP milionów ludzi – organizatorów, sztabów, wolontariuszy i darczyńców. Wielokrotnie z radością mówiliśmy o tym w czasie minionego Finału – gra z nami już kilka pokoleń, w to co robimy angażuje się większość Polaków, odnosimy wielkie sukcesy w medycynie i przede wszystkim - jednoczymy naszych rodaków już od ćwierćwiecza. Czytaj więcej

Przypomnijmy, że we wtorkowy wieczór portal Interia, powołując się na źródła w Norweskim Instytucie Noblowskim podał, iż napłynęła pozytywna odpowiedź na temat kandydatury Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Informację potwierdził prof. Adam Grzegorczyk z Wyższej Szkoły Promocji, który to zgłosił polską organizację do nagrody. Inne zgłoszenie przedstawiła posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt.

Czy Jurkowi Owsiakowi i spółce uda się zdobyć Pokojową Nagrodę Nobla? "Nie chcemy o tym myśleć. Kandydatur będzie wiele, a każda dotyczy osób i organizacji mających wielkie zasługi w skali całego świata. Już samo znalezienie się w tym gronie to niesamowita nobilitacja, o jakiej nie nigdy marzyliśmy. Więc po prostu, pewnie razem z Wami, trzymamy kciuki!" – odpowiada na to pytanie sama WOŚP.

Przypomnijmy, iż kręgi noblowskie Jerzego Owsiaka już raz wyróżniły. W 2013 roku otrzymał on Medal Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Wręczono mu go za wieloletnią działalność społeczną i charytatywną oraz aktywną pomoc w rozwoju polskiej medycyny.

Napisz do autora: mateusz.albin@natemat.pl

źródło: Interia
Trwa ładowanie komentarzy...