Kobiety masowo przestają się golić! Ani nóg, ani pach, ani bikini. Ten protest okrąża już cały świat

Protest kobiet: nie depilują pach, bikini oraz nóg, aby wesprzeć ofiary przemocy.
Protest kobiet: nie depilują pach, bikini oraz nóg, aby wesprzeć ofiary przemocy. Instagram
To po to, aby pomóc milionom kobiet na całym świecie. Wystarczy przez cały luty przestać się martwić swoim owłosieniem. Kobiety nie depilują nóg, pach i bikini. Protest ma potrwać do końca lutego.

Do akcji społecznej zachęca australijska organizacja Get Hairy February: pieniądze zaoszczędzone na maszynki, depilatory czy wosk można przekazać na pomoc ofiarom przemocy. Kobiety, które podejmą wyzwanie, będą zamieszczały zdjęcia swoich włosów w social mediach oznaczone hashtagem #gethairyfebuary.

Smooth, hair-free skin is a Westernised standard of beauty over 95% of Australian women conform to. Why? Because in 1915...

Opublikowany przez Get Hairy February na 20 listopad 2016
Od początku lutego 2017 organizacja zebrała już kilka tysięcy dolarów na walkę z przemocą i molestowaniem. Już 1 lutego 2017 roku aż 175 kobiet spoza Australii zadeklarowało, że przez miesiąc będzie zapuszczało włosy łonowe i zachęcało do wpłacania pieniędzy.

To nie pierwsza akcja społeczna z owłosieniem w roli głównej. Kilkanaście lat temu, również w Australii, narodziła się akcja movember, czyli – przekładając na nasze – wąstopad.

źródło: Get Hairy February

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...