"Mogłabym zabić go mieczem i nikt by mi nic nie zrobił". Ta wiadomość o Elżbiecie II i Trumpie zelektryzowała internet

Królowa Elżbieta II ma prawo zabić prezydenta Trumpa? Internauci są poruszeni pogłoską.
Królowa Elżbieta II ma prawo zabić prezydenta Trumpa? Internauci są poruszeni pogłoską. fot. PolizeiBerlin (Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International)
Wizja prezydenta Trumpa przeszytego mieczem przez brytyjską królową rozpaliła wyobraźnię internautów. W mediach społecznościowych rozeszła się wieść, że Elżbieta II zamierza skorzystać ze swojego królewskiego prawa do zgładzenia prezydenta USA. – Powinnam zrobić coś pożytecznego zanim abdykuję - miała powiedzieć królowa.

Jedni się ucieszyli, inni wpadli w gniew, ale jedno pozostało wspólne - wiadomość o Elżbiecie II, która "jeszcze nie podjęła decyzji", czy przebić Donalda Trumpa mieczem, obiegła internet z prędkością błyskawicy. Tymczasem okazało się, że jest to tylko fake news anglojęzycznego ASZdziennika (Daily Mash) - jednym słowem: satyra.

Jednak to, co było żartem, szybko zaczęło się pojawiać całkiem na serio na Facebooku, Twitterze i w innych sieciach społecznościowych. Dementujemy: królowa Elżbieta nic takiego nie powiedziała, a prezydent Trump może się z nią spotkać bez obaw - oczywiście, jeśli królowa tego zechce.

źródło: DailyMash, Snopes
Trwa ładowanie komentarzy...