Zmień Windowsa albo zrezygnuj z Google. Wkrótce Chrome i Gmail przestaną działać na Windowsie XP

Google Chrome i Gmail przestaną wkrótce działać na starszych wersjach systemu Windows.
Google Chrome i Gmail przestaną wkrótce działać na starszych wersjach systemu Windows. Google
Gmail i Chrome stale się zmieniają, a większość nowinek wprowadzana jest automatycznie i niejako bez wiedzy użytkowników komputerów. Rzecz nie dotyczy jednak użytkowników Windowsa XP i Vista, którzy tylko do grudnia będą mogli cieszyć się najnowszą wersją programu pocztowego i przeglądarki Google. Potem funkcjonalność programów zostanie ograniczona do minimum.

Jeśli użytkownicy starszych wersji Microsoft Windows nie zdecydują się na aktualizację systemu do którejś z nowszych wersji, już niedługo będą musieli pożegnać się z wieloma funkcjami oferowanymi przez Gmaila. Google oficjalnie przestanie tworzyć nowe wersje swojego programu na te systemy. Dotyczy to zarówno kwestii bezpieczeństwa użytkowników, jak i wielu dodatkowych funkcji Chrome i Gmail, które na starych Windowsach zostaną wyłączone.

Wbrew pozorom problem dotyczyć będzie wielu posiadaczy starszego sprzętu komputerowego. Jak wynika z danych zbieranych przez dostawców internetu, wciąż około 5 proc. przeglądarek uruchamianych jest na komputerach z Windowsem XP lub Vista.

źródło: 9to5google
Trwa ładowanie komentarzy...