Rzucasz palenie? Ten jeden tweet zmotywuje cię do tego, jak nic innego!

Skąd tyle pieniędzy? W kilka miesięcy taki słoik można wypchać banknotami dzięki rzuceniu palenia!
Skąd tyle pieniędzy? W kilka miesięcy taki słoik można wypchać banknotami dzięki rzuceniu palenia! Fot. Twitter.com/jtrawczynski/
Jest pewna wąska grupa ludzi, którzy z uzależnieniem od palenia potrafią sobie poradzić z dnia na dzień. Rzucają papierosy, nie kupują nowych paczek i nic ich do tego nie kusi. Większość palaczy musi szukać jednak bardzo dobrej motywacji do tego, by obyć się bez "fajek". Im z odsieczą nadchodzi ten polski internauta.

Jak informowaliśmy w naTemat, Według Światowej Organizacji Zdrowia aż 8,7 mln Polaków to nałogowi palacze. To najpowszechniejsze uzależnienie nad Wisłą. I na tym smutne statystki się nie kończą. Co roku papierosy odbierają życie dziesiątkom tysięcy Polaków. Na choroby wynikające z uzależnienia od palenia umiera rocznie tyle osób, ile mieszka na przykład w Legionowie.

Szybka i bolesna śmierć to więc najczęściej stosowany straszak, ale motywacja zdrowotna jakoś nie przekonuje Polaków. Najwyższy czas na coś skuteczniejszego! Drodzy palacze, rzućcie zatem okiem na tego tweeta:
Tak, dobrze widzicie. Ten facet w ciągu zaledwie kilku miesięcy od rzucenia palenia zgromadził w swoim skarbonkowym słoiku kwotę idącą już tysiące złotych. Niemożliwe? To przeliczcie, ile wydajecie miesięcznie na papierosy. A najlepiej idźcie w jego ślady i sprawdźcie, jak wiele zostaje w portfelu. Gwarantujemy, że u każdego będzie to interesująca kwota. Ze wspomnianych statystyk WHO wynika bowiem, że polski palacz wydaje na nałóg średnio ok. 200 zł miesięcznie.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...