Mateusz Kijowski nie jest mile widziany na... demonstracji KOD. W Poznaniu opozycja nie chce go widzieć

Mateusz Kijowski zamierza kandydować w najbliższych wyborach na przewodniczącego zarządu głównego KOD-u.
Mateusz Kijowski zamierza kandydować w najbliższych wyborach na przewodniczącego zarządu głównego KOD-u. Fot. Adam Stępień / AG
W najbliższą niedzielę w Poznaniu Komitet Obrony Demokracji będzie demonstrować w obronie sądów. Swój udział w tym wydarzeniu zapowiedział również Mateusz Kijowski. Okazuje się, że wielu działaczom z Wielkopolski to nie nie podoba. – My go nie zapraszaliśmy – przekonują.

— To nie jest dobry pomysł. Ostatnio wizerunek pana Mateusza Kijowskiego jest taki, jaki jest i będzie to wpływało na wizerunek całej Wielkopolski, jeśli pojawi się na manifestacji — tłumaczy w rozmowie z Onetem jeden poznańskich działaczy. Dodaje też, że Kijowski nie został zaproszony na demonstrację. Oczywiście ma prawo w niej uczestniczyć, ale wielu członków KOD liczy na to, że skompromitowany lider przemyśli sprawę i zrezygnuje. Wysyłane są do niego wiadomości z prośba, by nie przyjeżdżał.

Mateusz Kijowski stał się dla wielu sympatyków i działaczy Komitetu persona non grata po tym, jak "Rzeczpospolita" dotarła do faktur, które potwierdzały, że co najmniej 90 tys. zł ze zbiórek prowadzonych przez KOD trafiło na konto firmy należącej do niego i jego żony. Pisaliśmy o tym, jak KOD odcinał się od Kijowskiego po upublicznieniu tych danych.

– Wierzyliśmy, że wszyscy wszystko robią za darmo. Zarząd KOD nie wiedział, że strona KOD-u była prowadzona przez firmę Mateusza Kijowskiego – mówili wówczas członkowie zarządu stowarzyszenia. Radomir Szumełda stwierdził wtedy, że jego zaufanie do Kijowskiego zostało "co najmniej nadszarpnięte".


Jednak jeśli ktoś spodziewał się, że po wybuchu afery KOD czekała rewolucja, to się przeliczył. Zachwianie zaufania do Mateusza Kijowskiego nie przeszkodziło mu objąć przywództwa w mazowieckim oddziale Komitetu. Kijowski zapowiedział też start w wyborach na przewodniczącego zarządu głównego, które odbędą się w kwietniu.

Napisz do autora: lidia.pustelnik@natemat.pl

źródło: Onet.pl
Trwa ładowanie komentarzy...