Pereira kończy kierować portalem TVP Info, ale... może być jeszcze gorzej. Tylko zobaczcie, kto ma być jego następcą

Jak informuje "Press", Dominik Zdort zastąpi Samuela Pereirę na czele redakcji serwisu internetowego TVP Info.
Jak informuje "Press", Dominik Zdort zastąpi Samuela Pereirę na czele redakcji serwisu internetowego TVP Info. Fot. YouTube.com/Telewizja Republika Kalendarz Historyczny
Jak informuje branżowy magazyn "Press", przygodę z prowadzeniem serwisu internetowego TVP Info kończy kontrowersyjny działacz prawicowy i publicysta Samuel Pereira. Jednak użytkownicy TVP.info mogą raczej porzucić nadzieje, iż zmiana na stanowisku szefa tej redakcji wiązać będzie się z istotną zmianą jakościową. Portugalsko-polską gwiazdę prawicy ma bowiem zastąpić Dominik Zdort.

Informując o jego rozpoczynającej się karierze w serwisie internetowym TVP.info magazyn "Press" przypomina, iż w życiorysie zawodowym Dominika Zdorta jest wieloletnia praca w dzienniku "Rzeczpospolita", gdzie zajmował m.in. stanowisko szefa działu "Opinie". Wcześniej karierę budował w "Newsweeku" i TVP. Jednak opinii publicznej Dominik Zdort przedstawił się szeroko dopiero w ostatnich latach, gdy na łamach "Rzeczpospolitej" zaczął dzielić się swoim specyficznym światopoglądem i życiowymi frustracjami.

To on był autorem głośnego tekstu o "biegactwie", mianem którego określił liczne grono Polaków lubiących biegać. "Bieganie zawsze uważałem za rozrywkę dla ludzi o, powiedzmy, niezbyt subtelnej umysłowości" – oceniał. Kilka miesięcy później kolejny głośny tekst Zdort poświęcił frustracjom, które wzbudzają w nim Polacy posiadający psy. "Warto może wyasygnować też parę groszy na ogrodzenie w centrum Warszawy nawet i sporego placu, aby zgromadzić tam psiarzy. Najlepiej wszystkich razem" – proponował.

Dominik Zdort szukał też poklasku inicjując hejt wobec wyznających islam Polaków pochodzenia tatarskiego. Zamieszczony na łamach "Rzeczpospolitej" tekst zatytułowany "Dokąd deportować Tatarów" oparł na opinii amerykańskiego politologa George'a Friedmana, iż Europa powinna deportować muzułmanów i oceniał ją jako "śmiałą i kuszącą". "Mam nadzieję, że tatarskimi wyznawcami islamu opiekują się troskliwie odpowiednie polskie służby. Bo to jednak zupełnie inna cywilizacja" – pisał. Po czym został przez niektórych okrzyknięty niechlubnym mianem "autentycznie najgłupszego z prawicowych publicystów".


Pozycję w redakcji "Rzeczpospolitej" Dominik Zdort wykorzystywał też do publikowania swego rodzaju prywatnych zemst. "Kiedy próbowałem paniusiom w mundurach wyjaśnić, że działają jak milicjant z Barei, reagowały, jakby w życiu nie słyszały o tym filmie. Mam więc prośbę do "dobrej zmiany" - jeżeli chce ostatecznie zdekomunizować Polskę, musi coś z tym zrobić" – napisał w felietonie, który stanowił odpowiedź na fakt, iż kilka dni wcześniej otrzymał mandat za przechodzenie w niedozwolonym miejscu.

Można więc przypuszczać, że wraz z końcem epoki Samuela Pereiry, w serwisie internetowym TVP.info zaczyna się inny "bardzo ciekawy" okres...

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

źródło: "Press"
Trwa ładowanie komentarzy...