Maciej Kot wygrał zawody w Pjongczangu! Kamilowi Stochowi rośnie wielka konkurencja w polskiej reprezentacji

Polski skoczek narciarski Maciej Kot wygrał w czwartek zawody Pucharu Świata w koreańskim Pjongczangu.
Polski skoczek narciarski Maciej Kot wygrał w czwartek zawody Pucharu Świata w koreańskim Pjongczangu. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Azjatyckie skocznie okazują się bardzo łaskawe dla nowej gwiazdy polskich skoków narciarskich Macieja Kota. W sobotę w japońskim Sapporo 25-latek z Limanowej odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata, a dziś powtórzył sukces na skoczni olimpijskiej w koreańskim Pjongczangu!

Azjatycka część rywalizacji o Kryształową Kulę gorzej będzie wspominana zapewne przez lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kamila Stocha. W drugim konkursie rozgrywanym w Pjongczangu zajął 6. miejsce i zmniejszył znowu przewagę nad rywalami o tytuł najlepszego skoczka tego sezonu. Zapas punktowy wydaje się jednak wciąż bezpieczny, więc ostatnie nieco słabsze występy nie powinni być przesadnym powodem do zmartwienia ani dla samego Stocha, ani dla kibiców.

Szczególnie, że na osłodę mamy sukces innego Polaka. W czwartek podczas zawodów na skoczni HS 109 w Pjonczangu triumfował Maciej Kot. Zwycięstwo zapewniły mu skoki na odległość 108,5 m w pierwszej serii i 110,5 m w drugiej. Oprócz Kota i Stocha dobrze spisali się także inni reprezentanci Polski. Dawid Kubacki zajął ósme miejsce, a Piotr Żyła osiemnaste.

Przypomnijmy, iż to drugi wielki sukces odniesiony ostatnio przez Macieja Kota na azjatyckich skoczniach. W sobotę pierwszy raz w karierze wygrał konkurs Pucharu Świata, gdy okazał się najlepszym skoczkiem podczas rywalizacji na skoczni w japońskim Sapporo.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...