"Ładnie to tak na Polaka Niemcom donosić?". Tusk odpowiada Kaczyńskiemu ws. gróźb pod jego adresem przekazanych Merkel

Donald Tusk odpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu w sprawie gróźb wystosowania za nim europejskiego nakazu aresztowania.
Donald Tusk odpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu w sprawie gróźb wystosowania za nim europejskiego nakazu aresztowania. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jak informuje renomowany brytyjski dziennik "Financial Times", Jarosław Kaczyński podczas niedawnego spotkania z kanclerz Niemiec Angelą Merkel oznajmił jej, iż zamiast poparcia kandydatury Donalda Tuska na drugą kadencją na stanowisku szefa Rady Europejskiej wystawi za byłym premierem europejski nakaz aresztowania. W swoim stylu do sprawy właśnie odniósł się sam Donald Tusk.

W czwartkowym wydaniu "Financial Times" podjął temat komplikacji wokół reelekcji Donalda Tuska na drugą kadencję w fotelu przewodniczącego Rady Europejskiej. Prestiżowe pismo tłumaczy, dlaczego Polaka popierają wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej, oprócz ojczyzny, którą rządzą jego zaciekli wrogowie.W tym materiale "Financial Times" powołuje się na swoich informatorów wśród unijnych dyplomatów i zdradza, co podczas niedawnej wizyty w Warszawie kanclerz Niemiec Angela Merkel miała usłyszeć na spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim. Z informacji brytyjskiego pisma wynika, iż w trakcie rozmowy na temat Donalda Tuska prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że jego ekipa nie zamierza byłego premiera popierać w walce o utrzymanie unijnego stanowiska, a ścigać europejskim nakazem aresztowania.

W czwartkowy wieczór do tych informacji odniósł się na swoim prywatnym koncie na Twitterze sam przewodniczący Rady Europejskiej. "I ładnie to tak na Polaka Niemcom donosić?" – napisał. Dołączając emotikonę z uśmiechem, co wskazuje, iż groźby obecnych elit rządzących w Warszawie nie zrobiły na nim większego wrażenia.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...