Matka Zbigniewa Ziobry w szczerym wywiadzie: Mam żal do Zbyszka

Matka Zbigniewa Ziobry w szczerym wywiadzie: Mam żal do Zbyszka
Matka Zbigniewa Ziobry w szczerym wywiadzie: Mam żal do Zbyszka Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Krystyna Kornicka-Ziobro udzieliła wywiadu Magdalenie Rigamonti. Opowiada w nim, że sprawa śmierci jej męża i ojca obecnego ministra sprawiedliwości "zrobiła się niestety polityczna, a polityczną być nie powinna".

– Mam wyrzuty sumienia, że uwierzyłam lekarzom, a nie uwierzyłam własnemu mężowi, gdy mówił do mnie: "Krysiu, ja umieram". Cały czas słyszę te słowa... Po tym, co się stało, wszystkim małżeństwom powtarzam, żeby dbali o siebie wzajemnie, troszczyli się, żyli w zgodzie. Teraz wiem, jak ważne jest, by wsłuchiwać się w to, co mówi druga strona, co ona czuje – mówi Krystyna Kornicka-Ziobro we fragmencie rozmowy opublikowanym w portalu Dziennik.pl. Matka Zbigniewa Ziobry przyznaje również, że ma w tej sprawie żal do swojego syna.

Jak mówi, jej syn sprawujący w 2006 roku funkcję ministra sprawiedliwości miał możliwość nakazania przeniesienia sprawy do innej prokuratury, ale tego nie zrobił.

– Mam żal do Zbyszka, że wtedy, kiedy miał możliwość nakazania przeniesienia sprawy do innej prokuratury, to tego nie zrobił. Nie chciał się w tę sprawę angażować. Sama jeździłam na wszystkie przesłuchania – żali się Krystyna Kornicka-Ziobro.

Kilka dni temu matka ministra rozesłała do mediów list, w którym odnosi się do procesu czworga lekarzy oskarżonych w sprawie śmierci jej męża. – Walczę o sprawiedliwość. O pokazanie prawdy o rażącym niedbalstwie i lekceważeniu szeregu powikłań w leczeniu – napisała Krystyna Kornicka-Ziobro.

Zbigniew Ziobro od kilku lat próbuje wyjaśnić sprawę śmierci swojego ojca. Uważa, że lekarze popełnili błędy, przez które Jerzy Ziobro zmarł. Nie potwierdziła tego opinia 15 biegłych wydana na potrzeby procesu.

źródło: Dziennik.pl
Trwa ładowanie komentarzy...