Start Tuska przeciwko Dudzie bardziej niż pewny. Dziś potwierdza to już nawet Grzegorz Schetyna!

Już się umówili, jak będzie? Grzegorz Schetyna potwierdza, iż Donald Tusk jest "naturalnym kandydatem" opozycji w kolejnych wyborach prezydenckich.
Już się umówili, jak będzie? Grzegorz Schetyna potwierdza, iż Donald Tusk jest "naturalnym kandydatem" opozycji w kolejnych wyborach prezydenckich. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Oficjalnie nie rozstrzygnęło się jeszcze, czy Donald Tusk przez najbliższe lata zostaje w Brukseli, ale pewne jest już to, co będzie robił za trzy lata po powrocie do Polski. Fakt, iż Platforma Obywatelska nie wyobraża sobie innego kandydata na prezydenta w planowanych na 2020 rok wyborach potwierdza już nawet Grzegorz Schetyna.

Grzegorz Schetyna
przewodniczący Platformy Obywatelskiej na antenie PR 1

To jest scenariusz naturalny, że jako kandydat zjednoczonej opozycji, czy jako kandydat opozycyjnych partii, mógłby być kandydatem na prezydenta...

Niedawno informowaliśmy w naTemat o podobnej wypowiedzi wiceszefowej Platformy Obywatelskiej Ewy Kopacz. – Jestem przekonana, że Donald Tusk wystartuje na prezydenta Polski – oznajmiała w jednym z ostatnich wywiadów. – Mało tego, pewnie Polacy go wybiorą – zapowiedziała. Już te słowa najbardziej wpływowej z "wiernych" Donaldowi Tuskowi ludzi w PO wydawały się jasnym sygnałem, iż taki scenariusz jest uzgodniony i pewny.

Teraz wszelkie wątpliwości w tej sprawie rozwiewa sam Grzegorz Schetyna, który od lat ma opinię największego wewnątrzpartyjnego wroga Donalda Tuska. I robił dotąd wiele, by ten wizerunek pielęgnować. Tymczasem dziś powrót ustępującego pod koniec 2019 roku przewodniczącego Rady Europejskiej wprost na kampanię prezydencką w Polsce uznaje za rzecz "naturalną".

W piątkowej wypowiedzi na antenie Polskiego Radia przewodniczący PO poszedł jednak jeszcze dalej i za wręcz naturalną kolej rzeczy uznał też, że jeszcze przed rozpoczęciem przez Donalda Tuska walki o prezydenturę sukcesem opozycji zakończą się wybory do Sejmu i Senatu. – Jego powrót nastąpi po wyborach parlamentarnych w Polsce, które, głęboko w to wierzę, przyniosą radykalną zmianę polskiej polityki – powiedział Schetyna.


Przypomnijmy, iż wczesną kampanię Donaldowi Tuskowi od kilku tygodni bardzo mocno pomagają robić politycy Prawa i Sprawiedliwości, z samym prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele. Coraz głośniejsze groźby wysunięcia przeciw Tuskowi zarzutów karnych, a może i ścigania go europejskim nakazem aresztowania zapewne skończą się skutkiem odwrotnym do zamierzonego.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

źródło: "Sygnały Dnia" PR 1
Trwa ładowanie komentarzy...