Premier Beata Szydło wyszła już ze szpitala. "Dziękuję za opiekę i troskę"

Premier Beata Szydło wyszła ze szpitala
Premier Beata Szydło wyszła ze szpitala fot. Kancelaria Premiera
Beata Szydło jest już w domu. Premier wyszła ze szpitala po siedmiu dniach od wypadku kolumny rządowej w Oświęcimiu, w którym odniosła obrażenia. – Dziękuję za opiekę i troskę. Do zobaczenia we wtorek – mówiła tuż po wyjściu.

– Cieszę się, że mogę się z państwem spotkać. Po tygodniu jest decyzja zespołu medycznego, mogę opuścić szpital. Dziękuję służbom medycznym, ratowniczym, policji, wszystkim tym, którzy nam pomogli – mówiła podczas zwołanej konferencji. – Funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, który został ranny w wypadku w Oświęcimiu przebywa jeszcze w szpitalu i będzie musiał być pod obserwacją – dodał rzecznik rządu Rafał Bochenek.
Do wypadku z udziałem premier Szydło doszło w ubiegły piątek. Według wersji policji rządowa kolumna trzech samochodów, w której pojazd premier jechał w środku, wyprzedzała fiata seicento. Kierowca podczas manewru skręcania w lewo uderzył w auto szefowej rządu, które z kolei uderzyło w drzewo. 20-latkowi postawiono zarzut nieumyślnego naruszenia zasad ruchu drogowego. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...